BPT Espinho: Kantor/Zdybek przegrywają w kwalifikacjach

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorzy

Angelika Knopek

22 maj 2024

Reprezentanci Polski, Piotr Kantor oraz Jakub Zdybek, przegrali spotkanie w kwalifikacjach do Beach Pro Tour Elite16 w portugalskim Espinho. W dzisiejszym meczu bez straty seta triumfował duet Nicolas Capogrosso/Tomas Capogrosso.

Kantor/Zdybek - Capogrosso/Capogrosso 0:2 (16:21, 15:21)

Siatkarze z Argentyny już na starcie spotkania dobrze prezentowali się w ataku (3:1), nie ustrzegli się jednak błędów własnych w kilku pierwszych akcjach, co pozwoliło naszym reprezentantom nie tylko odrobić straty, ale także wyjść na dwupunktowe prowadzenie (7:5). W drugiej fazie walka przez dłuższy czas toczyła się punkt za punkt (11:10), jednak w końcówce to przeciwnicy zdołali zbudować bezpieczną przewagę i ostatecznie wygrali 21:16.

Druga partia początkowo zwiastowała odrodzenie polskiego zespołu, który objął kilkupunktowe prowadzenie (4:1), lecz Argentyńczycy bardzo szybko wrócili do prezentowanej wcześniej skuteczności (12:7).  Świetna gra przeciwników w bloku (6 punktów zdobytych w tym elemencie przy tylko jednym bloku Kantora i Zdybka) oraz błędy własne Polaków finalnie doprowadziły do zwycięstwa Argentyńczyków również w drugim secie, jak i całym spotkaniu (15:21).