BPT Elite16 Ostrava: Kantor/Zdybek z dwoma porażkami w grupie

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorzy

Martyna Szydłowska

06 cze 2024

Po zwycięstwie w kwalifikacjach, Piotr Kantor i Jakub Zdybek rozpoczęli zmagania w głównej drabince turnieju Beach Pro Tour Elite16 w Ostrawie. Biało-Czerwoni trafili do Grupy B, w której w czwartek najpierw ulegli trzeciej parze światowego rankingu Nilsowi Ehlersowi i Clemensowi Wicklerowi, a następnie przegrali z piątymi w rankingu Amerykanami Milesem Partainem i Andrew Beneshem. W piątek o 16:00 w ostatnim meczu grupowym Piotr Kantor i Jakub Zdybek podejmą mistrzów Europy i wicemistrzów świata - Davida Ahmana Jonatana Hellviga.

Ehlers/Wickler - Kantor/Zdybek 2:0 (21:14, 21:14)

Niemcy bardzo szybko przejęli kontrolę nad sytuacją na boisku. Wygrywając od stanu 5-5, pięć kolejnych akcji (10-5) przy serwisie Ehlersa, który w tej partii rządził i dzielił również na siatce (2 punktowe bloki i 7 ataków). Chociaż nasi reprezentanci starali się nawiązać walkę, nie byli w stanie odrobić strat przy świetnej grze rywali, którzy zamknęli partię otwarcia wynikiem 21-14.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg, Niemcy szybko wypracowali sobie wysokie prowadzenie (9-5, 17-10) i to oni narzucali warunki gry. W ataku częściej zaczął punktować Wickler (7 punktów). Biało-Czerwoni choć w tej partii popełniali mniej błędów, to i tak nie byli w stanie zmniejszyć dystansu. Piotr Kantor zdobył w tym meczu 15 punktów (13 ataków, 1 blok, 1 as), a Jakub Zdybek 6 (5 ataków, 1 as).

Partain/Benesh - Kantor/Zdybek 2:0 (21:14, 21:10)

Amerykanie podobnie jak Polacy przegrali swoje pierwsze spotkanie, ulegając szwedzkiej parze Ahman/Hellvig. Drugi mecz grupowy rozpoczął się świetnie dla Biało-Czerwonych, którzy przy serwisie Jakuba Zdybka prowadzili 3-0. Niestety już chwilę później dominację na boisku rozpoczęli Amerykanie, którzy zremisowali 4-4 i błyskawicznie odskoczyli na wysokie prowadzenie (13-5), świetnie grając w ataku i bloku. Ten drugi element był domeną Andrew Benesha, który aż pięciokrotnie punktował w bloku. Pod koniec partii otwarcia Polacy zaczęli odzyskiwać własny rytm gry, ale nie byli w stanie odrobić strat (19-13). Amerykanie zamknęli tego seta wynikiem 21-14.

Początek drugiego seta był dość wyrównany, ale Amerykanie ponownie szybko zaczęli budować swoje prowadzenie. Po szczęśliwej obronie Partaina wyszli na trzypunktowe prowadzenie przy stanie 7-4. Polacy nie składali broni i byli o krok od wyrównania przy wyniku 10-9. Od tego momentu rywale wrzucili na wyższy bieg, wygrywając siedem kolejnych akcji (17-9) przy zagrywce Partaina, który był niemal nie do zatrzymania w ataku w tym secie (8 punktów). Amerykanie mecz zakończyli wynikiem 21-10.

Piotr Kantor zdobył w tym meczu 9 punktów (8 ataków, 1 blok), a Jakub Zdybek 5-krotnie punktował w ataku.

Beach Pro Tour Elite16 Ostrawa - harmonogram i wyniki
Środa (5 czerwca)
Kwalifikacje
Kantor/Zdybek - Brouwer/Meeuwsen 2:1 (15:21, 21:17, 15:11)
Herrera/Gavira - Kantor/Zdybek 1:2 (19:21 24:22 15:17)
Czwartek (6 czerwca)
Faza grupowa
Piątek (7 czerwca)
16:00 Ahman/Hellvig - Kantor/Zdybek (Polsat Sport 3)
Sobota (8 czerwca)
Play-off
Ćwierćfinały
Niedziela (9 czerwca)
Półfinały
Mecze medalowe

Więcej informacji, w tym wszystkie wyniki, można znaleźć na stronie turnieju TUTAJ