ME U22: Udane otwarcie polskich par

Siatkówka plażowaReprezentacjeMłodzież

Martyna Szydłowska

06 cze 2024

W czwartek zainaugurowano mistrzostwa Europy U22 w siatkówce plażowej w Termal, Yalova w Turcji. Pierwszy dzień zmagań dobrze otworzyli nasi reprezentanci. Zarówno Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio, jak Filip Lejawa i Szymon Beta rozpoczęli zmagania od zwycięstw.

Ciężkowska/Łunio - Hododi/Miu 2:0 (21:11, 21:17)

Pierwsze na boisko w Termal wyszły nasze zawodniczki. Ubiegłoroczne mistrzynie Europy U20 - Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio pewnie pokonały rumuńskim duet Hododi/Miu. W pierwszej partii Polki zdeklasowały rywali, wygrywając 21-11, druga choć była bardziej wyrównana również była pod kontrolą naszych zawodniczek, które zakończyły mecz wynikiem 21-17.

Lejawa/Beta - Friedli/Fluckiger 2:1 (16:21, 21:17, 15:8)

Kilka godzin później do rywalizacji przystąpili Filip Lejawa i Szymon Beta, którzy stoczyli zaciętą walkę ze szwajcarską parą Friedli/Fluckiger. Rywale lepiej otworzyli mecz i to oni wygrali pierwszą partię 21-16. Nasi zawodnicy jednak szybko otrząsnęli się po nieudanej pierwszej odsłonie i to oni przejęli kontrolę na boisku, wygrywając drugi set 21-17, a następnie deklasując rywali w tie-breaku 15-8.

Ciężkowska/Łunio - Gillies/Wylie 2:0 (21:9, 21:10)

Drugi mecz grupowy naszych reprezentantek był kompeltnym pokazem siły Małgorzaty Ciężkowskiej i Urszuli Łunio nad rywalkami ze Szkocji. Polki świetnie serwowały (6 asów) i były praktycznie nie do zatrzymania w ataku, dzięki czemu wygrały oba sety z ogromną przewagą.

Mistrzostwa Europy U22 w siatkówce plażowej - harmonogram i wyniki
Czwartek (6 czerwca)
Faza grupowa
Lejawa/Beta - Friedli/Fluckiger 2:1(16:21, 21:17, 15:8)
Mecze medalowe

Pełen harmonogram oraz wyniki wszystkich meczów można znaleźć na stronie turnieju TUTAJ.