BPT Elite16 Ostrava: Kantor/Zdybek na 13. miejscu

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorzy

Martyna Szydłowska

07 cze 2024

Piotr Kantor i Jakub Zdybek, którzy wywalczyli awans do turnieju głównego Beach Pro Tour Elite16 w Ostrawie w kwalifikacjach, zakończyli fazę grupową z trzema porażkami, co oznacza, że w zmaganiach w Czechasz zostają sklasyfikowani na 13. miejscu. W swoim ostatnim meczu Biało-Czerwoni ulegli liderom światowego rnakingu i mistrzom Europy - szwedzkiej parze Ahmann/Hellvig.

Ahman/Hellvig - Kantor/Zdybek 2:0 (21:11, 21:19)

W ostatnim meczu grupowym Piotr Kantor i Jakub Zdybek podejmowali liderów światowego rankingu i wicemistrzów świata - Davida Ahmana i Jonatana Hellviga, którzy do tego spotkania przystępowali z kompletem zwycięstw. Pierwszy set tego spotkania był kompletną dominacją Szwedów, którzy rozpoczęli od prowadzenia 7-1. Za sprawą doskonałej gry, a szczególnie dyspozycji Hellviga, który trzykrotnie punktował w bloku i sześciokrotnie w ataku w tej partii, Szwedzi systematycznie powiększali przewagę (12-4), zamykając seta po jego zagraniu wynikiem 21-11.

Druga partia również nie zaczęła się najlepiej dla naszych zawodników, którzy przegrywali 8-4. Jednak nasi zawodnicy zdołali odrobić straty i nawiązać wyrównaną grę z utytułowanym rywalem. Polacy zmniejszyli dystans przy zagrywce Jakuba Zdybka (8-6), kilka imponujących zagrań zaprezentował również Piotr Kantor, ale ostatecznie to as Zdybka przy jego kolejnym serwisie dał remis 10-10. Wówczas rozpoczęła się walka punkt za punkt. Blok Piotra Kantora na Hellvigu wysunął Biało-Czerwonych na chwilowe prowadzenie 16-15, jednak w końcówce Szwedzi pokazali swoją wyższość, wygrywając seta i cały mecz 21-19.

Tym samym nasza para zakończyła turniej w Ostrawie na 13. miejscu. Piotr Kantor zdobył w meczu przeciwko Szwedom 18 punktów (16 ataków, 2 bloki), a Jakub Zdybek 6 (5 ataków, 1 as).

Beach Pro Tour Elite16 Ostrawa - harmonogram i wyniki
Środa (5 czerwca)
Kwalifikacje
Kantor/Zdybek - Brouwer/Meeuwsen 2:1 (15:21, 21:17, 15:11)
Herrera/Gavira - Kantor/Zdybek 1:2 (19:21 24:22 15:17)
Czwartek (6 czerwca)
Faza grupowa
Ehlers/Wickler - Kantor/Zdybek 2:0 (21:14, 21:14)
Partain/Benesh - Kantor/Zdybek 2:0 (21:14, 21:10)