1/4 Finału Beach Nations Cup M: Polacy poza turniejem

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorzy

Angelika Knopek

14 cze 2024

W turnieju głównym mężczyzn CEV Beach Nations Cup zaprezentowały się dwie polskie pary: Piotr Kantor i Jakub Zdybek oraz Maciej Rudol i Filip Lejawa. W fazie grupowej Polacy pokonali Szwajcarię i przegrali z Norwegią, natomiast w meczu ćwierćfinałowym ich rywalami byli Austriacy, którzy wywalczyli awans do półfinału.

Finaliści turnieju powalczą później o ostatnie bilety na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Polska – Austria 0:2

Rudol/Lejawa – Hammarberg/Pristauz 0:2 (17:21, 14:21)

Nasi siatkarze rozpoczęli spotkanie od objęcia trzypunktowego prowadzenia (3:0), jednak mimo słabszego początku, rywale bardzo szybko poprawili swoją grę i nie tylko błyskawicznie odrobili straty, ale także odskoczyli na cztery oczka (14:10). Polacy wytrwale walczyli, by złapać z Austriakami kontakt punktowy (19:17), jednak w końcówce to przeciwnicy postawili przysłowiową „kropkę nad i” (21:17). W drugiej partii gra początkowo toczyła się punkt za punkt (4:4), jednak w pewnym momencie, podobnie jak w pierwszej odsłonie, rywale nagle zbudowali kilkupunktowe prowadzenie (11:7). Kluczowa w tym meczu była świetna dyspozycja Austriaków w ataku (15:9), na którą Biało-Czerowni nie zdołali znaleźć sposobu (21:14).

Statystyki meczowe

Kantor/Zdybek – Dressler/Waller 0:2 (16:21, 12:21)

Drugie polsko-austriacko spotkanie zdecydowanie lepiej otworzyli reprezentanci Austrii (8:4), rywale bardzo dobrze spisywali się w polu serwisowym, posyłając na polską stronę trudne zagrywki (14:10). Głównym problem Polaków była bardzo duża liczba niewymuszonych błędów własnych, która doprowadziła do zwycięstwa przeciwników w tym secie (21:16). Początek drugiej odsłony miał już bardziej wyrównany przebieg (5:5), przez dłuższy czas żaden z zespołów nie objął większego prowadzenia (9:8), jednak w połowie partii rywale wrzucili wyższy bieg i byli zdeterminowani, by przypieczętować swój awans do półfinału turnieju już w tym secie (16:10). Biało-Czerwoni ostatecznie nie dali rady zatrzymać rozpędzonych Austriaków, którzy triumfowali w tej partii różnicą aż dziewięciu punktów (21:12).