Turnieje ćwierćfinałowe mistrzostw Polski juniorek i juniorów

SiatkówkaRozgrywki krajoweMłodzieżowe Mistrzostwa Polski

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

11 lut 2024

Siatkarki GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca i siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki bronią zdobytych przed rokiem złotych medali mistrzostw Polski juniorek i juniorów. Oba zespoły wygrały przed własną publicznością turnieje ćwierćfinałowe i zakwalifikowały się do półfinałów.

W kończący się weekend odbyło się po osiem turniejów ćwierćfinałowych juniorek i juniorów. Po dwie najlepsze drużyny z każdych zawodów awansowało do półfinałów. Wyniki zmagań można było na bieżąco śledzić na oficjalnych stronach MMP:

8 Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa BKS Chemik Siatkówka Młodzieżowa Bydgoszcz

Juniorki GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca wygrały w ostatnim meczu z MUKS LO47 Budowlani Łódź 3:0 (25:22, 25:18, 25:18). Łodzianki znalazły się również w premiowanej awansem dwójce.

- Oba zespoły przed startem były zaliczane do faworytek. My wykorzystaliśmy swoje atuty i bez straty seta zapewniliśmy zwycięstwo w turnieju. Na pewno w turnieju w Stężycy z dobrej strony zaprezentował się zespół ze Złotowa, dobrą pracę widać w Wałbrzychu – powiedział trener zespołu ze Stężycy, Dawid Michor. W jego drużynie grało kilka zawodniczek, m.in. dwie środkowe, które przed rokiem zdobyły złote medale.

Turnieje o młodzieżowe mistrzostwa Polski są doskonałą okazją dla trenerów kadr narodowych do oglądania kandydatek i kandydatów do reprezentacji. Miłosz Majka, prowadzący narodowy zespół U20, był w Opolu, gdzie mogła zaimponować gra zespołu MUKS Solna Wieliczka, który nie stracił seta. Dodajmy, że reprezentacja U20 kobiet trenera Miłosza Majki wystąpi w mistrzostwach Europy od 5 do 17 sierpnia (Irlandia/Bułgaria),

Jakub Głuszak (kadra U22) odwiedził Kielce, gdzie w jednym z turniejów świetnie spisała się LTS Legionovia Legionowo, która wszystkie swoje mecze wygrała po 3:0. – Już szukamy kandydatek do naszej kadry. Legionovia przewyższała swoje rywalki. Przydaje się doświadczenie zdobyte w I lidze – podsumował Jakub Głuszak. Juniorki w kategorii U22 zagrają w kontynentalnym czempionacie od 1 do 6 lipca we Włoszech (Lecce/Taranto).

Młodzi siatkarze Jastrzębskiego Węgla od lat są wysoko notowani w krajowych rankingach. Przed rokiem podopieczni trenera Dariusza Luksa zdobyli brązowy medal. Wygrała Lechia Tomaszów Mazowiecki przed Metrem Warszawa. Wszystko wskazuje, że juniorzy w wymienionych zespołów będą również liczyć się w walce o medale w tegorocznym czempionacie.

W turnieju w Jastrzębiu pierwsze miejsce zajęła Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel, a drugie UMKS MOS Wola Warszawa. Dariusz Luks jest również trenerem kadry juniorów U22, która od 9 do 14 lipca walczyć będzie o medale w Holandii (Groningen/ Apeldoorn).

W turnieju w Warszawie triumfował ubiegłoroczny wicemistrz kraju juniorów KS Metro Family Warszawa przed AS Stal Nysa.

- Na pewno chcemy w tym roku włączyć się również do walki o medale. W dwóch ostatnich latach sięgaliśmy po srebrne medale. Z ubiegłorocznych srebrnych medalistów w naszej drużynie pozostało kilku graczy – mówi II trener warszawskiego zespołu, Wojciech Szczucki.

Turnieje półfinałowe mistrzostw Polski juniorek i juniorów zaplanowano na 23-25 lutego.

Patronem młodzieżowych mistrzostw Polski oraz młodzieżowych reprezentacji jest Grupa ORLEN.

-

*KOREKTA: wśród drużyn z drugich miejsc w turnieju juniorów zamiast zespołu Tauron Norwid Częstochowa wpisany został Jet Service LOMS Joker Piła Powiat Pilski. Nazwy zespołów zostały zamienione na właściwe. Za błąd przepraszamy.