TAURON Liga: znamy pary ćwierćfinalistek play off

SiatkówkaRozgrywki krajowe

KP

11 mar 2024

MOYA Radomka wygrała na wyjeździe z Metalkas Pałacem 3:1 (21:25, 25:22, 25:21, 25:20 i awansowała na szóste miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej TAURON Ligi. Bydgoszczanki zakończyły rozgrywki na 11. pozycji. MVP ostatniego spotkania została Klaudia Nowakowska.

Było to ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego TAURON Ligi. Pierwsze miejsce w tabeli przed startem fazy play off zapewniła wcześniej Grupa Azoty Chemik Police. Zespół ten ukończył rywalizację z 20 zwycięstwami i dwiema poarżkami. Drugie miejsce zajął BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała, a trzecie PGE Rysice Rzeszów.

Przed rozpoczęciem fazy play off w Nysie 16-17 marca rozegrany zostanie finałowy turniej TAURON Pucharu Polski. W półfinałach ŁKS Commercecon Łodź spotka się z PGE Rysicami Rzeszów, a BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała z UNI Opole.