PlusLiga: jastrzębianie i zawiercianie zaczęli od zwycięstwa

SiatkówkaRozgrywki krajowe

KP

10 kwi 2024

Dwa najlepsze zespoły sezonu zasadniczego - Jastrzębski Węgiel oraz Aluron CMC Warty Zawiercie - od zwycięstw rozpoczęły rywalizację w fazie play off o miejsca 1-8.

Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:18, 25:16, 25:19). MVP meczu wybrano Tomasza Fornala. Rewanżowe spotkanie o wejście do półfinału odbędzie się w sobotę w Jastrzębiu-Zdroju (początek 14:45). Do awansu do najlepszej czwórki drużyna JW potrzebuje dwóch wygranych setów w rewanżu.

W środowym spotkaniu do historii PlusLigi przeszedł Norbert Huber. Środkowy Jastrzębskiego Węgla rozgrywa niesamowity sezon w PlusLidze. W rankingu najlepiej blokujących wyprzedza kolejnych zawodników o ponad 40 punktów! W 30 meczach rundy zasadniczej zdobył 115 punktów! Do pobicia historycznego rekordu rozgrywek  brakuje mu już tylko dwóch skutecznych bloków.

Huber w obecnym sezonie zdobył 331 punktów: 179 po atakach, 37 zagrywką, a resztę blokiem. Daje to średnio 4,11 bloku na mecz i 1,19 na set. Rekordowy wynik - 13 bloków - miał w meczu 11. kolejki z Projektem w Warszawie. Nic dziwnego, że komisarze PlusLigi, którzy siedmiokrotnie nagradzali go statuetką MVP.

25401c

W drugim środowym meczu PSG Stal Nysa przegrała z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 0:3 (26:28, 19:25, 19:25). MVP Miguel Tavares.

W pierwszym secie gospodarze prowadzili 17:11, grając perfekcyjnie. Ale zawiercianie pokazali klasę i doskonałą zagrywkę. No i mieli Karola Butryna, który kończył wszystkie ataki, a jego drużyna wygrała 28:26. W dwóch następnych partiach goście mieli wyraźną przewagę. Rewanżowy mecz rozegrany zostanie w sobotę (początek 17:30).