MP juniorek młodszych Konstantynów Łódzki 2024 - dzień 1

SiatkówkaRozgrywki krajoweMłodzieżowe Mistrzostwa Polski

KP

23 kwi 2024

W Konstantynowie Łódzkim rozpoczęły się mistrzostwa Polski juniorek młodszych. W turnieju grają - Grupa A: GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca, AZS AWF Wrocław, UMKS WAN MOS Wola Warszawa, Pogoń Proszowice; Grupa B:Energa MKS SMS Kalisz, UKS Lider Konstantynów Łódzki, SMS Ostrów Łaskovia Łask, #VolleyWrocław. Patronem młodzieżowych mistrzostw Polski jest ORLEN.

Zachęcamy do stosowania w mediach społecznościowych oficjalnego hasztaga: #MPJuniorkaMłodsza

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – Pogoń Proszowice 3:0 (25:21, 25:14, 25:17). MVP Wiktoria Szewczyk

Na początku pierwszego seta inicjatywa należała do siatkarek z Proszowic, które od stanu 2:2 zdobyły w serii kilka punktów i uzyskały przewagę 7:2. Broniące srebrnego medalu zawodniczki ze Stężycy szybko jednak wyrónały (9:9) i następnie miały minimalną przewagę (16:15, 19:18). Losy partii rozstrzygnęły się w końcówce, w której wyraźnie lepsze były wicemistrzynie kraju. Drugi set miał jednostronny przebieg. GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska objęła prowadzenie 8:2 i przewaga szybko wzrosła do 13:4. Zespół ten do końca partii dyktował warunki gry. Trzeciego seta zespół ze Stężycy również pewnie wygrał. Po wyrównanym początku (8:7) uzyskał on przewagę (16:11) i doprowadził do zwycięskiego końca.

- Pierwszy mecz w każdym turnieju jest zawsze trudny i wywołuje dodatkowy stres – powiedział trener siatkarek ze Stężycy, Jakub Krebok.Cieszymy się oczywiście z wygranej. Mój zespół dobrze zaprezentował się w przyjęciu. W ataku początkowo popełniał błędy, ale następnie zawodniczki ustabilizowały swoją formę. W finałowym turnieju nikt nie znalazł się przypadkiem. Bardziej wyrównana jest druga grupa i spodziewam się tam niespodzianek.

KS AZS AWF Wrocław – UMKS WAN MOS Wola Warszawa 0:3 (19:25, 17:25, 16:25). MVP Natasza Ornoch

Stołeczne siatkarki potwierdziły rolę faworytek nie tylko w rywalizacji w swojej grupie, ale i w całym turnieju. Pewnie wygrały z silnym wrocławskim zespołem. Liderką zespołu z warszawskiej Woli była kadrowiczka Natasza Ornoch, która zdobyła 18 pkt. Po wyrównanym początku pierwszego seta (6:6) UMKS WAN MOS Wola zdobył cztery kolejne punkty, a następnie szybko podwoił prowadzenie 8:16. Wrocławianki walczyły, zmniejszały straty, ale nie były w stanie zmienić przebiegu wydarzeń na boisku. Przewaga siatkarek z Warszawy w dwóch następnych setach była jeszcze większa. W drugim objęły one prowadzenie 9:3, a w trzecim 9:2.

- Mój zespół odpowiedzialnie podszedł do tego spotkania i wyciągnął wnioski sprzed roku, kiedy to w ćwierćfinale mistrzostw kraju przegrał z wrocławiankami. Cieszymy się ze zwycięstwa oraz dobrego poziomu gry jaki zaprezentowały nasze zawodniczki. Mecze w Konstantynowie Łódzkim są rozgrywane w pięknej hali, warunki mamy odpowiednie do rangi zawodów, a trzeba pamiętać, że jest to obiekt szkolny - mówił po meczu trener UMKS WAN MOS Wola, Radosław Krukowski.

Energa MKS SMS Kalisz - #VolleyWrocław 3:1 (25:20, 25:13, 24:26, 28:26).  MVP Liliana Wójcik

Po dwóch setach zanosiło się na pewną wygraną siatkarek z Kalisza. W drugiej partii one wręcz znokautowały swoje rywalki. Jednak od trzeciej partii zrobiła się gra pełna emocji, mogąca rozgrzać najbardziej zimną widownię. Po walce wrocławianki doprowadziły do czwartego seta, w którym miały przewagę 19:16 i 21:18. Jednak Energa MKS SMS wyrównała i w grze na przewagi zwyciężyła.

UKS Lider Konstantynów Łódzki – SMS Ostrów Łaskovia Łask 0:3 (13:25, 17:25, 16:25). MVP Martyna Michalak.

Ostatnie środowe spotkanie było jednostronne. SMS Ostrów Łaskovia Łask wygrał pewnie. Miał m.in. zdecydowaną przewagę w bloku 9-0. Najwięcej punktów - 14 - dla zwycięskiego zespołu zdobyła Karolina Kulczyńska.

Program MP juniorek młodszych

środa, 24 kwietnia
KS AZS AWF Wrocław – UMKS WAN MOS Wola Warszawa 0:3 (19:25, 17:25, 16:25)
Energa MKS SMS Kalisz - #VolleyWrocław 3:1 (25:20, 25:13, 24:26, 28:26)

KS AZS Wrocław – Pogoń Proszowice 10:00
UMKS WAN MOS Wola Warszawa - GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 12:30
UKS Lider Konstantynów Łódzki - #VolleyWrocław 16:00
SMS Ostrów Łaskovia Łask – Energa MKS SMS Kalisz 18:30