MP młodziczek Szamotuły 2024 - dzień 2

SiatkówkaRozgrywki krajoweMłodzieżowe Mistrzostwa Polski

KP

01 maj 2024

Czwartek był drugim dniem, rozgrywanych w Szamotułach, mistrzostw Polski młodziczek. W rywalizacji o medale bierze udział osiem zespołów podzielonych na dwie grupy - po cztery w każdej. W A walczą : #VolleyWrocław, MKS Polonia Świdnica, GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca, UKS Jasieniak Gdańsk, a w B - TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, UKS Barnim Police i UKS Szamotulanin Szamotuły. Patronem młodzieżowych mistrzostw Polski jest PKN ORLEN.

Z ubiegłorocznych medalistek oglądamy tylko siatkarki ze Stężycy. Przypomnijmy, że juniorki oraz juniorki młodsze z tego klubu zdobyły złote medale krajowych czempionatów 2024. Dwie z młodszej kategorii - Alicja Koprowska i Aleksandra Wicha - grają również w Szamotułach. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy w turnieju w czempionacie młodziczek awansują do strefy medalowej.

Zachęcamy do stosowania w mediach społecznościowych oficjalnego hasztaga: #MPMłodziczka

Grupa A: UKS Jasieniak Gdańsk - GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 0:2 (28:30, 18:25). MVP Helena Karsznia

W pierwszym secie UKS Jasieniak prowadził 24:18. Później miał kilka piłek setowych. Gra w drugim secie toczyła się początkowo przy minimalnej przewadze podopiecznych trenerki Bereniki Tomsi (14:16). W drugiej części partii przewaga zespołu ze Stężycy była już wyraźna.

Grupa A: #Volley Wrocław - MKS Polonia Świdnica 2:0 (25:11, 25:18). MVP Jagna Grosicka.

Wrocławianki odniosły pewne zwycięstwo. Liderkami w ich zespole były Jagna Grosicka i Adrianna Czajkowska, które zdobyły po 17 punktów.

Grupa B: UKS SZAMOTULANIN Szamotuły - UKS SMS Barnim Police 1:2 (25:20, 12:25, 11:15). MVP Maja Wysocka

W pierwszym secie nic nie wskazywało na porażkę gospodyń mistrzostw, które spokojnie objęły prowadzenie w meczu. W drugiej partii równo było tylko do stanu po 4. Następnie UKS SMS Barnim uzyskał przewagę, która szybko wzrosła do dzięsięciu punktów (6:16). W tie breaku policzanki od początku dyktowały warunki gry (1:3, 2:6) i zasłużenie wygrały.

Grupa B: TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec - MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 0:2 (19:25, 15:25). MVP Zuzanna Hendler

Zawodniczki z Tomaszowa Mazowieckiego miały przewagę w obu setach. W pierwszym prowadziły cały czas. W drugim rywalki dotrzymywały kroku do stanu do 11:11. Następnie MUKS Dargfil dyktował swoje warunki gry.

Grupa A: MKS Polonia Świdnica - UKS Jasieniak Gdańsk 1:2 (25:16, 17:25, 15:17). MVP: Julia Bogucka

To spotkanie miało zmienny przebieg. W pierwszej partii bardzo dobrze spisywały się zawodniczki ze Świdnicy. W ataku ręki nie zwalniała Inez Chmielewska oraz Maja Długołęcka. Dzięki temu MKS Polonia pewnie wygrała premierową odsłonę do 16. W drugiej partii role się odwróciły i to gdańszczanki dyktowały warunki gry, zwyciężając do 17. Bardzo dobrze spisywała się Julia Bogucka. Tie-break lepiej zaczęły zawodniczki ze Świdnicy 7:3. Świetnie zagrywała Długołęcka. Siatkarki UKS Jasieniak odrobiły straty i nerwową końcówkę na przewagi rozstrzygnęły na swoją stronę 17:15.

Grupa A: GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - #Volley Wrocław 2:0 (25:20, 25:23). MVP: Alicja Koprowska

To było bardzo wyrównane spotkanie. W kluczowych momentach setów więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki ze Stężycy. W zwycięskiej drużynie bardzo dobrze spisywała się Alicja Koprowska oraz Aleksandra Wika. Drużyna z Wrocławia może żałować porażki w drugiej partii, bo miała swoje szanse na przedłużenie tego pojedynku.

Grupa B: MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki - UKS SZAMOTULANIN Szamotuły 0:2 (20:25, 20:25). MVP Zuzanna Abrahamczyk

Gospodynie odniosły drugie zwycięstwo w turnieju. Tym razem przyszło ono stosunkowo łatwo. Obok MVP meczu Zuzanny Abrahamczyk, wyróżniającą się zawodniczką na boisku była Blanka Mikołajczak, zdobywczyni 13 punktów w tym pięciu asów. Zespół z Szamotuł miał w sumie 11 asów przy 5 swoich rywalek.

Grupa B: UKS SMS Barnim Police - TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec 2:0 (25:15, 25:19). MVP Dominika Mrożek

Policzanki odniosły pewne zwycięstwo. Ich przewaga w obu setach wynosiła po kilka punktów. Bezpieczne prowadzenie pozwalało na spokojną grę i kontrolę wyniku.

Wyniki i program mistrzostw Polski Szamotuły 2024:
środa, 1 maja
#Volley Wrocław - UKS Jasieniak Gdańsk 2:0 (25:17, 25:13)
MKS Polonia Świdnica - GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca  0:2 (21:25, 17:25)
TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec - UKS SZAMOTULANIN Szamotuły 1:2 (17:25, 25:18, 14:16)
MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki - UKS SMS Barnim Police 2:1 (21:25, 25:23, 15:8)

czwartek, 2 maja
UKS Jasieniak Gdańsk - GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 0:2 (28:30, 18:30)
#Volley Wrocław - MKS Polonia Świdnica 2:0 (25:11, 25:18)
UKS SZAMOTULANIN Szamotuły - UKS SMS Barnim Police 1:2 (25:20, 12:25, 11:15)

MKS Polonia Świdnica - UKS Jasieniak Gdańsk 1:2 (25:16, 17:25, 15:17)
UKS SMS Barnim Police - TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec 2:0 (25:15, 25:19).