MP młodziczek Szamotuły 2024 - dzień 3

SiatkówkaRozgrywki krajoweMłodzieżowe Mistrzostwa Polski

KP

02 maj 2024

Rozgrywane w Szamotułach mistrzostwa Polski młodziczek wkroczyły w decydującą fazę. W piątek odbyły się półfinały. Do sobotniego finału, a tym samym o złote medale rywalizować będą zawodniczki UKS SZAMOTULANIN Szamotuły i #VolleyWrocław. Natomiast o brązowe krążki w sobotę powalczą siatkarki GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca oraz UKS SMS Barnim Police. Patronem młodzieżowych mistrzostw Polski jest PKN ORLEN.

Z ubiegłorocznych medalistek oglądamy tylko siatkarki ze Stężycy. Przypomnijmy, że juniorki oraz juniorki młodsze z tego klubu zdobyły złote medale krajowych czempionatów 2024. Dwie z młodszej kategorii - Alicja Koprowska i Aleksandra Wicha - grają również w Szamotułach. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy w turnieju w czempionacie młodziczek awansowały do strefy medalowej.

Zachęcamy do stosowania w mediach społecznościowych oficjalnego hasztaga: #MPMłodziczka

o 7. miejsce: MKS Polonia Świdnica - TS Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec 0:2 (16:25, 23:25). MVP Michalina Gieroń

W pierwszym secie MKS Polonia długo dotrzymywała kroku swoim rywalkom, przegrywając m.in. 14:16. Następnie zawodniczki ze Świdnicy straciły w serii sześć punktów i tej straty nie mogły już odrobić. W drugiej partii prowadziły m.in. 16:12. Zespół z Żywca wyrównał na 20:20 i w samej końcówce MKS Polonia znów uzyskała przewagę 23:20, by już do końca nie zdobyć żadnego punktu. Duża w tym zasługa Michaliny Gieroń, która zdobyła 12 pkt i miała w tym siedem asów. Na zagrywce TS Stal Śrubiarnia była lepsza 12-2.

o 5. miejsce: UKS Jasieniak - MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 0:2 (21:25, 22:25). MVP Oliwia Jamrożek

O losach obu setów decydowały końcowe fragmenty. W pierwszym od stanu po 18 uwidoczniła się przewaga siatkarek z Tomaszowa Mazowieckiego 20:23. W drugim wyrównanym (9:9, 16:16) UKS Jasieniak prowadził 22:20 i następnie stracił kolejno pięć punktów. Tomszowianki miały przewagę w bloku 10-4. Swoją grą zwracała uwagę libero MUKS Dargfil Oliwia Jamrożek, która odebrała statuetkę MVP.

półfinał: GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - UKS SZAMOTULANIN Szamotuły 1:2 (25:16, 18:25, 13:15). MVP Kaja Chudzińska

Więcej szans w pierwszym półfinale dawano siatkarkom ze Stężycy. One też pewnie wygrały pierwszego seta, którego tylko początek był wyrównany (8:8). Następnie GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska uzyskała wyraźną przewagę (15:10) i spokojnie doprowadziła do zwycięskiego końca. Na początku drugiego seta podopieczne trenerki Bereniki Tomsi poszły za ciosem i prowadziły 8:4. Gospodynie szybko wyrównały na 9:9 i uzyskały dużą przewagę 18:10 i nie oddały juz jej do końca mimo wielu prób rywalek (18:14). Duża w tym zasługa Kai Chudzińskiej, która swoją zagrywką narobiła sporo szkody rywalko. Siatkarki z Szamotuł walczyły do końca i osiągnęły wielki, zasłużony sukces sukces.

półfinał: #VolleyWrocław - UKS SMS Barnim Police  2:1 (25:15, 17:25, 15:13). MVP: Amanda Najdecka

Pierwsza partia drugiego półfinału od początku do końca rozgrywała się pod dyktando wrocławianek. Bardzo dobrze w ataku spisywała się Jagna Grosicka oraz Adrianna Czajkowska. #VolleyWrocław pewnie wygrał tę partię do 17. Skutecznym kontratakiem zakończyła ją wspomniana Grosicka. W drugim secie role się odwróciły i to siatkarki z Polic kontrolowały sytuację na parkiecie. Na wyróżnienie za dobrą postawę zasłużyła Domnika Mrożek oraz Maja Wysocka. Ta część meczu zakończyła się pewną wygraną UKS SMS Barbim Police 25:17. Tie-break był równy do stanu 6:6. Następnie na prowadzenie wysunęły się zawodniczki z Wrocławia 11:6. Dobrze serwowała Czajkowska. Policzanki walczyły do końca. odrobiły straty 13:14. Dobrze serwowała Hanna Arabas. Ostatecznie szalę na swoją stronę przechylił #VolleyWrocław, wygrywając trzeciego seta 15:13 i cały mecz 2:1.

Wyniki i program mistrzostw Polski Szamotuły 2024:
środa, 1 maja
#Volley Wrocław - UKS Jasieniak Gdańsk 2:0 (25:17, 25:13)
MKS Polonia Świdnica - GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca  0:2 (21:25, 17:25)
TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec - UKS SZAMOTULANIN Szamotuły 1:2 (17:25, 25:18, 14:16)
MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki - UKS SMS Barnim Police 2:1 (21:25, 25:23, 15:8)

czwartek, 2 maja
UKS Jasieniak Gdańsk - GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 0:2 (28:30, 18:30)
#Volley Wrocław - MKS Polonia Świdnica 2:0 (25:11, 25:18)
UKS SZAMOTULANIN Szamotuły - UKS SMS Barnim Police 1:2 (25:20, 12:25, 11:15)
TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec - MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 0:2 (19:25, 15:25)

MKS Polonia Świdnica - UKS Jasieniak Gdańsk 1:2 (25:16, 17:25, 15:17)
GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - #Volley Wrocław 2:0 (25:20, 25:23)
MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki - UKS SZAMOTULANIN Szamotuły 0:2 (20:25, 20:25)
UKS SMS Barnim Police - TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec 2:0 (25:15, 25:19)

piątek, 3 maja
MKS Polonia Świdnica - TS Stal Śrubiarnia/SMS Żywiec 0:2 (16:25, 23:25)
UKS Jasieniak - MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 0:2 (21:25, 22:25)
#VolleyWrocław - UKS SMS Barnim Police 2:1 (25:15, 17:25, 15:13)

sobota, 4 maja
11:00 Mecz o trzecie miejsce: GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - UKS SMS Barnim Police
13:00 Finał: UKS SZAMOTULANIN Szamotuły  - #VolleyWrocław