Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

26 lut 2024

Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza perfekcyjnie wywiązały się z roli faworyta. W niedzielne południe KS BAS pokonał uczennice z Krosna 3:0.

Poprzedni weekend był dla BAS-u nieudany. Siatkarki z Białegostoku nie wygrały choćby seta w meczach z Sokołem Mogilno i KS Piła, dlatego liczyły na rychłe przełamanie.

Białostoczanki znakomicie rozpoczęły spotkanie z drużyną z Krosna. Przy zagrywce Łucji Kuriaty objęły prowadzenie 3:0, a potem stopniowo powiększał przewagę. W połowie seta zawodniczki trenera Wojtowicza prowadziły już ośmioma punktami. Takiej przewagi nie miały prawa wypuścić z rąk i pewnie wygrały seta 25:10.

25225b

Zdecydowanie więcej emocji było w drugiej odsłonie. Przyjezdne dobrze rozpoczęły i prowadziły 6:3. Choć gospodynie szybko doścignęły rywalki, to kolejne fragmenty seta były wyrównane. Dopiero pod koniec partii KS BAS wypracował kilka oczek przewagi. Gospodynie miały cztery piłki setowe, ale zawodniczki z Krosna nie powiedziały ostatniego słowa i dzielnie się broniły. Dopiero przy wyniku 24:23 autowy blok po ataku Magdy Ociepy zapewnił miejscowym zwycięstwo w secie.

25225c

Trzecią odsłonę Karpaty-PANS rozpoczęły od prowadzenia 4:2. Były to jednak tylko miłe złego początki, ponieważ kolejne fragmenty seta potoczyły zdecydowane się pod dyktando KS BAS-u. Zespół trenera Wojtowicza pewnie wygrał partię 25:15, a cały mecz 3:1.

MVP spotkania została przyjmująca KS BAS Białystok – Julia Papszun.

25225d

KS BAS z dorobkiem 38 punktów zajmuje 4. miejsce w tabeli. Karpaty-PANS są przedostatnie. W następnej serii gier krośnianki zagrają z Legionovią Legionowo. Spotkanie o być albo nie być w 1. Lidze zaplanowano na sobotę. Dzień później swój mecz rozegra KS BAS. Przeciwnikiem drużyny z Białegostoku będzie Trans-Ann Płomień Sosnowiec.

25225e

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – Karpaty-PANS Krosno 3:0 (25:10, 25:23, 25:15)

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok: Magdalena Ociepa, Ludovica Mennecozzi, Łucja Kuriata, Maja Szymańska, Paulina Niedźwiecka, Julia Papszun, Karolina Szmigielska (L) oraz Klara Kempfi, Barbara Sokolińska, Renata Biała, Anna Wojciechowska
Trener – Marcin Wojtowicz

Karpaty-PANS Krosno: Amelia Bogdanowicz, Julia Klisiak, Małgorzata Kuczyńska, Natalia Bandurska, Justyna Jankowska, Julia Bartczak, Izabela Dąbrowska (L) oraz Julia Szczelokowa, Nadia Sikora, Karolina Legień,