ME U20 na śniegu: Dobre otwarcie Biało-Czerwonych

Siatkówka plażowaReprezentacjeMłodzież

Martyna Szydłowska

01 mar 2024

W piątek w Bakuriani rozpoczęła się rywalizacja grupowa w mistrzostwach Europy U20 w siatkówce na śniegu. Biało-Czerwoni bardzo dobrze otworzyli turniej - nasi zawodnicy bez starty seta wygrali dwa mecze, a zawodniczki zakończyły dzień z bilansem jednego zwycięstwa i jednej porażki. W sobotę naszych reprezentantów, a zarazem uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, czekają kolejne mecze grupowe.

Joanna Bartosiewicz, Paulina Łabuz, Julia Radelczuk i Zuzanna Rapczyńska prowadzone przez trenera Rafała Szternela trafiły w meczu otwarcia na wymagający zespół Czech, w którym występują siostry Katarina i Anna Pavelkove oraz Tereza Novotna. Spotkanie było jednym z najbardziej zaciętych w dniu otwarcia. Rywalki wygrały partię otwarcia, jednak nasza drużyna rozstrzygnęła na swoją korzyść drugi set doprowadzając do tie-breaka - ten choć rozgrywany na przewagi padł łupem Czeszek (15-10, 12-15, 16-14).

W drugim grupowym meczu Biało-Czerwone zmierzyły się z reprezentantkami Rumunii (Ioana Miu, Ioana Hododi, Diana Slavita, Dua Shahzada). To spotkanie przebiegało w pełni pod dyktando naszych zawodniczek, które triumfowały w dwóch setach (15-8, 15-10). W sobotę Polki podejmą Gruzinki 1 i Turczynki 1, walcząc o awans z grupy do półfinałów. Liderkami Grupy A są Czeszki, które jako jedyna drużyna tej grupy zanotowały dwa zwycięstwa.

25241d 1

Artem Besarab, Szymon Beta, Jakub Krzemiński, Szymon Pietraszek występujący pod czujnym okiem trenera Tomasza Sińczaka w perfekcyjnym stylu otworzyli turniej sięgając po dwa zwycięstwa bez starty seta. W swoim pierwszym spotkaniu w imponującym stylu zaledwie w 17 minut (15-9, 15-12) pokonali reprezentację Włoch w składzie Diego Steger, Laurin Zoeschg, Michael Stolzlechner i Alex Natoli. w perfekcyjnym stylu otworzyli turniej sięgając po dwa zwycięstwa bez starty seta. W swoim pierwszym spotkaniu w imponującym stylu zaledwie w 17 minut (15-9, 15-12) pokonali reprezentację Włoch w składzie Diego Steger, Laurin Zoeschg, Michael Stolzlechner i Alex Natoli.

A kilka godzin później po zaciętych dwóch stach (16-14, 15-13) triumfowali nad zespołem Mołdawii (Alexi Usatov, Danil Didorciuc, Sandu Casulschi, Daniel Gorincioi) i są obecnie liderami Grupy A. Drugą niepokonaną drużyną jest Turcja 1, która oba zwycięstwa odniosła w tie-breakach. W sobotę Polacy zmierzą się z Gruzinami i Turkami.

Harmonogram Mistrzostw Europy U20 w Siatkówce na Śniegu

Piątek (1 marca)
Czechy - Polska (K) 2:1 (15-10, 12-15, 16-14)
Włochy - Polska (M) 0:2 (9-15 12-15)
Rumunia - Polska (K) 0:2 (8-15 10-15)
Mołdawia - Polska (M) 0:2 (14-16, 13-15)
11:10 Mecz o 1. miejsce (M)

Transmisje z meczów dostępne są na kanale YouTube. Niedzielne mecze półfinałowe i medalowe będą transmitowane na EuroVolley.TV, dodatkowo mecze medalowe będzie można obejrzeć również na antenie Polsat Sport News. Więcej informacji o turnieju można znaleźć tutaj.