MP Juniorek Stężyca 2024 - dzień 1

SiatkówkaRozgrywki krajoweMłodzieżowe Mistrzostwa Polski

MSZ

05 mar 2024

Osiem najlepszych zespołów rozpoczyna we wtorek w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Abrahama 2 w Stężycy zmagania o mistrzostwo Polski juniorek. Złotego medalu bronić będą gospodynie GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska. Patronem młodzieżowych mistrzostw Polski jest PKN ORLEN.

Wyniki, tabele, składy i statystyki są dostępne tutaj

Zapraszamy do oglądania meczów na kanale You Tube Polska Siatkówka.

Zachęcamy do stosowania w mediach społecznościowych oficjalnego hasztaga : #MPJuniorka

Grupa A, GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – UKS SMS Police 3:0 (25:18, 26,24, 25:18)

MVP: Maria Niedzwiecka

Gospodynie turnieju, broniące tytułu z zeszłego roku, wspierane przez świetnie zorganizowaną i bardzo żywiołowo reagującą publiczność od pierwszej piłki meczu pracowały nad budowaniem przewagi punktowej. Umiejętnie kierowane przez rozgrywającą Wiktorię Szewczyk siatkarki ze Stężycy pewnie wygrały pierwszą partię. Po zmianie stron policzanki wykorzystały kilka kontrataków i wyszły na prowadzenie 5:7. Gospodynie doprowadziły do remisu po 10, ale udane ataki i as serwisowy Oliwii Ażelonis pozwoliły siatkarkom z Polic na odzyskanie przewagi 11:14. Seria punktów przy zagrywce Antoniny Serafinowskiej pozwoliła gospodyniom dojść do remisu po 20. Policzanki nie wykorzystały piłki setowej przy własnym odbiorze, co siatkarki ze Stężycy chętnie wykorzystały. Trzeci set przebiegł pod kontrolą aktualnych mistrzyń Polski.

Grupa A, SMS Solna Wieliczka – LTS Legionovia Legionowo 1:3 (18:25, 23:25, 25:20 22:25)

MVP: Klaudia Gajewska

Spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki z Legionowa, które wyszły na prowadzenie 4:8. Solna Wieliczka odrobiła straty, głównie dzięki dobrej grze obronnej, doprowadzając do wyniku 11:12. Seria udanych kontrataków Legionovii pozwoliła odskoczyć na 13:21, a w konsekwencji wyjść na prowadzenie 1:0 w setach. Po przerwie na boisko weszły odmienione siatkarki. Drużyna z Wieliczki nadal dobrze broniła, ale dokładała punkty zdobyte kontratakiem, natomiast legionowianki miały problemy z przyjęciem zagrywki i raziły nieskutecznością w ataku. Po udanym bloku siatkarek Solnej było 8:2. Tym samym elementem błyskawicznie odpowiedziały zawodniczki z Legionowa, które w jednym ustawieniu zniwelowały stratę do jednego punktu. Po czasie na żądanie trenera Marka Skrobota wieliczankom udało się utrzymać przez pewien czas niewielką przewagę, ale w zaciętej końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Legionovii. W trzecim secie po wyrównanym początku przewagę uzyskały siatkarki z Wieliczki, które prowadziły 18:13. Seria udanych zagrywek Oliwii Wieczorkowskiej zmniejszyła straty Legionovii do jednego punktu, ale był to ich łabędzi śpiew w tym secie. Czwartą, wyrównaną partię lepiej zakończyły siatkarki Legionovii, które rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść nie dopuszczając do tie-breaka.

Grupa B, TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec – MUKS LO 47 Budowlani Łódź 1:3 (20:25, 18:25, 25:19, 16:25)

MVP: Amelia Dombrowska

Siatkarki Budowlanych osiągnęły trzypunktową przewagę w połowie pierwszego seta. Ich przeciwniczki, które ustępowały warunkami fizycznymi nie poddawały się i dzięki  sprytnym zagraniom nie pozwalały na powiększenie strat. Nie wystarczyło to jednak aby zagrozić łodziankom, które pewnie wygrały pierwszego seta. Drugi od początku przebiegał pod dyktando siatkarek z Łodzi, wśród których bardzo wysoką skutecznością w ataku wyróżniała się Zofia Brzoza. W końcówce seta przy wyniku 10:21 na boisku po stronie Budowlanych pojawiły się rezerwowe zawodniczki. Siatkarki z Żywca wykorzystały chwilę rozprężenia przeciwniczek i nieco zniwelowały stratę. Dzielna postawa w końcówce przełożyła się na dobra grę w trzecim secie, w którym siatkarki z Żywca grając bardzo sprytnie i niekonwencjonalnie prowadziły 19:11, by mimo serii punktów zdobytych przez łodzianki,  wygrać trzeciego seta. Czwartą partię Stal rozpoczęła od prowadzenia 2:0, by po kilku chwilach przegrywać 2:6. Siatkarki Budowlanych do końca utrzymały koncentrację i przewagę wygrywając czwartego seta i mecz.

Grupa B, #VolleyWrocław – Enea Energetyk Poznań 0:3 (12:25, 15:25, 20:25)

MVP: Rozalia Moszyńska

Początek spotkania w wykonaniu poznanianek był piorunujący, po kilku minutach gry było 3:10. Siatkarki Energetyka dominowały w każdym elemencie. Bardzo dobrze serwowały, skutecznie broniły i kontrowały, świetnie blokowały. Zawodniczki z Wrocławia, mimo wysiłków, na tle bardzo dobrze grających przeciwniczek prezentowały się mizernie. Obraz gry uległ zmianie po zmianie stron, wrocławianki zagrały odważniej w ataku, utrzymały dobra obronę i skrzętnie zbierały punkty w kontrach. Początkowo wynik nie rozjeżdżał się tak wyraźnie jak w pierwszym secie, ale z minuty na minutę poznanianki uzyskiwały coraz większą przewagę. Szczególnie widoczną w bloku, w połowie drugiej partii poznanianki w tym elemencie prowadziły 10:1. Końcówka seta należała już wyraźnie do siatkarek Energetyka. Trzecia partia przebiegała podobnie, pod całkowita kontrolą zawodniczek z Wielkopolski, które zwycięstwem odniesionym w dobrym stylu zasygnalizowały chęć walki o najwyższe cele.

Harmonogram i wyniki mistrzostw Polski juniorek

wtorek 5 marca
GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – UKS SMS Police 3:0 (25:18, 26,24, 25:18)
SMS Solna Wieliczka – LTS Legionovia Legionowo 1:3 (18:25, 23:25, 25:20 22:25)
TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec – MUKS LO 47 Budowlani Łódź 1:3 (20:25, 18:25, 25:19, 16:25)
#VolleyWrocław – Enea Energetyk Poznań 0:3 (12:25, 15:25, 20:25)