SiatkówkaRozgrywki krajoweMłodzieżowe Mistrzostwa Polski

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

05 mar 2024

W Bartoszycach rozpoczęły się mistrzostwa Polski w kategorii juniorów. Sponsorem wydarzenia jest Grupa ORLEN.

Dzień otwierający czempionat ze zwycięstwami zakończyli: KS Metro Family Warszawa, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki (Grupa A) oraz Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa i Trefl Gdańsk.

Zachęcamy do stosowania w mediach społecznościowych oficjalnego hasztaga: #MPJunior

GRUPA A: Enea Energetyk Poznań – KS Metro Family Warszawa 2:3 (20:25, 23:25, 25:22, 25:22, 9:15), MVP: Miłosz Stachowski

Pierwszy mecz od razu sprostał apetytom kibiców, którzy liczyli na dobre widowisko. Otwierającą odsłonę wygrało Metro, które dobrze radziło sobie w ataku i bloku. Druga partia zwiastowała znaczną poprawę w grze poznanian, którzy śrubowali swoje statystyki i doprowadzili do emocjonującej końcówki. Ta jednak znów padła łupem warszawian, którzy prowadzili w meczu już 2:0. Energetyk nie zamierzał jednak składać broni – dokładał swoje w polu serwisowym i w bloku, wygrywając kolejne dwie odsłony 25:22. W ten sposób mistrzostwa Polski juniorów otworzył tie-break. W dodatkowej partii podopieczni Jacka Janikowskiego od początku zbudowali przewagę i nie dali jej sobie odebrać aż do samego końca. Nagroda MVP trafiła w ręce libero: Miłosza Stachowskiego, który wykonywał doskonałą pracę w defensywie.

Statystyki: 01_POZ_WAW.pdf

GRUPA A: SMS Sparta AGH Kraków  –  KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (26:28, 26:24, 22:25, 25:17, 8:15), MVP: Jakub Kubacki

W drugim meczu MP Juniorów, niespodzianka turnieju SMS Sparta AGH Kraków spotkała się obrońcą tytułu KS Lechią Tomaszów Mazowiecki i również zaserwowali kibicom pięciosetowe spotkanie. Krakowianie rozpoczęli od bardzo dobrej skuteczności w ataku, oscylującej w pierwszej partii w granicach 60%. Dzięki temu prowadzili już nawet 24:19, jednak dobra gra rywali w bloku zupełnie odwróciła losy tej części meczu. Ostatecznie to tomaszowianie cieszyli się z wygranej na przewagi. W drugim secie siatkarze Sparty, znacznie osłabili swoją siłę w ofensywie, jednak problemy z kończeniem ataków, ukryli za punktowymi blokami, które pozwoliły im na wyrównanie stanu meczu. Skuteczne zatrzymania na siatce przyniosły SMSowi aż 21 punktów w całym meczu, przy dziesięciu po stronie rywali. Tie-break należał jednak do mistrzów Polski, którzy potrafili opanować sytuację i mimo oporu po drugiej stronie siatki – sięgnąć po triumf w swoim pierwszym meczu turnieju. MVP meczu wybrano libero Jakuba Kubackiego, który mimo ostrzelania ponad trzydziestoma zagrywkami, utrzymał przyjęcie na blisko 70-procentowej jakości dograń.

Statystyki: 02_KRK_TOM_MAZ.pdf

GRUPA B: Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel SA – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 0:3 (29:31, 23:25, 22:25), MVP: Artur Brzostowicz

Sesję popołudniową rozpoczęły „Derby Śląska” w których AT Jastrzębski Węgiel spotkał się z Eco-Team AZS Stoelzle Częstochową. Pierwszy set spotkania od początku zwiastował spore emocje, chociaż nieco mylne wrażenie może dawać wynik całego meczu, czyli 3:0 dla Częstochowy. W inauguracyjnej oglądaliśmy bardzo intersujące wymiany, a przede wszystkim walkę punkt za punkt po obu stronach siatki. Ostatecznie to siatkarze Wojciecha Pudo, głownie dzięki skutecznym blokom wygrali tę część meczu 31:29. W drugim secie częstochowianie utrzymali swoją dobrą grę na siatce, wzmocnioną dodatkowo dobrą dyspozycją w polu serwisowym. W ostatniej partii gracze AZSu nie obniżyli lotów i choć jastrzębianie próbowali szukać swoich szans w tym meczu, ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. MVP meczu otrzymał Artur Brzostowicz.

Statystyki: 03_JSW_CZE.pdf

GRUPA B: TAURON Gwardia Wrocław – Trefl Gdańsk SA 0:3 (22:25, 34:36, 22:25), MVP: Wojciech Więcławski

W ostatnim meczu dnia Trefl Gdańsk zmierzył się z TAURON Gwardią Wrocław. Gdańszczanie grali bardzo mądrze i oszczędzali swoje siły w tym turnieju. W decydujących częściach setów potrafili jednak wskoczyć na najwyższe obroty, co najlepiej obrazował set numer 1, w którym choć to wrocławianie mieli wszystkie argumenty do zwycięstwa, to właśnie zawodnicy Trefla potrafili zamieniać na punkty najważniejsze akcje. Drugi set przyniósł kibicom ogrom emocji. Gracze Gwardii byli zaledwie kilka kroków od wyrównania stanu meczu, walcząc z rywalami na przewagi. Podopieczni Edwarda Pawluna z ogromnym oddaniem bronili piłek setowych, a przy stanie 35:34 imponującym blokiem zakończyli dalszą wymianę ciosów. W trzecim secie utrzymali swój poziom i mimo, że wrocławianie próbowali jeszcze namieszać w tym starciu, to siatkarze z Pomorza cieszyli się z końcowego zwycięstwa. Nagroda MVP trafiła do Wojciecha Więcławskiego, który w całym spotkaniu zdobył 15 punktów.

Statystyki: 04_GDA_WRO.pdf

Harmonogram i wyniki MP Juniorów - Bartoszyce 2024:

5 marca (wtorek):

Enea Energetyk Poznań – KS Metro Family Warszawa 2:3 (20:25, 23:25, 25:22, 25:22, 9:15), MVP: Miłosz Stachowski
SMS Sparta AGH Kraków  –  KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (26:28, 26:24, 22:25, 25:17, 8:15), MVP: Jakub Kubacki
Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel SA – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 0:3 (29:31, 23:25, 22:25), MVP: Artur Brzostowicz
TAURON Gwardia Wrocław – Trefl Gdańsk SA 0:3 (22:25, 34:36, 22:25), MVP: Wojciech Więcławski