MP Juniorek Stężyca 2024 - dzień 2

SiatkówkaRozgrywki krajoweMłodzieżowe Mistrzostwa Polski

MSZ

06 mar 2024

Od wtorku w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Abrahama 2 w Stężycy rozgrywany jest finałowy turniej o mistrzostwo Polski juniorek. Złotego medalu bronić będą gospodynie GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska. Patronem młodzieżowych mistrzostw Polski jest PKN ORLEN.

Wyniki, tabele, składy i statystyki są dostępne tutaj

Zapraszamy do oglądania meczów na kanale You Tube Polska Siatkówka.

Zachęcamy do stosowania w mediach społecznościowych oficjalnego hasztaga : #MPJuniorka

Grupa A, UKS SMS Police – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (14:25, 24:26, 10:25)

MVP: Dominika Milun

Siatkarki z Legionowa od pierwszej piłki przejęły inicjatywę i uzyskały przewagę na boisku i na tablicy wyników. Ich przeciwniczki z Polic miały problemy z przyjęciem i przebiciem się przez blok. Set zakończył się z jedenastopunktową różnicą. Początek drugiej partii był wyrównany, policzanki grały dużo pewniej i odważniej. Po udanym kontrataku najskuteczniejszej Emilii Zug prowadziły 9:8, podobna akcja Oliwii Ażelonis z prawego skrzydła dała Policom prowadzenie 13:9. Policzanki prowadziły 23:20, ale siatkarki z Legionowa nie złożyły broni, przy zagrywce Klaudii Gajewskiej doprowadziły do wyrównania, chwilę później blokiem obroniły piłkę setową, a zwycięstwo w drugim secie dał im as serwisowy Dominiki Milun. Stracona szansa odbiła się na postawie siatkarek z Polic. W trzecim secie były tłem dla dobrze i równo grających siatkarek Legionovii, które po niespełna 90 minutach gry cieszyły się z drugiego grupowego zwycięstwa.

Grupa A, GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – SMS Solna Wieliczka 3:0 (25:13, 25:13, 26:24)

MVP: Julia Hewelt

Gospodynie turnieju przystąpiły do meczu skoncentrowane i skupione na wywiązaniu się z roli faworyta tego spotkania jak i całej imprezy. Trener Wieliczki Marek Skrobot poprosił o przerwę przy niekorzystnym dla niego wyniku 10:5. Na niewiele się to zdało, bo siatkarki ze Stężycy zdobyły kolejne pięć punktów z rzędu, a następnie bardzo pewnie wygrały pierwszą partię. W kolejnym obraz gry nie uległ zmianie. Gospodynie grając bardzo swobodnie i efektownie szybko budowały przewagę punktową imponując świetnymi statystykami na wszystkich pozycjach i w każdym elemencie gry. Siatkarkom z Wieliczki nie zabrakło determinacji i wiary, bo w trzecim secie zagrały świetnie i wykorzystując chwile słabości gospodyń doprowadziły do wyniku 22:24 i dwóch piłek setowych. Aktualne mistrzynie Polski pokazały jednak klasę i wyszły z opresji zdobywając cztery punkty z rzędu i mecz 3:0.

Grupa B, MUKS LO47 Budowlani Łódź – Enea Energetyk Poznań 1:3 (15:25, 11:25, 25:21, 21:25)

MVP: Amelia Mokrzan

Mecz zespołów, które we wtorek wygrały swoje pierwsze spotkania grupowe rozpoczął się od długich wymian i efektownych akcji w obronie z obu stron siatki. Po udanych kontrach na prowadzenie 5:2 wyszły siatkarki Budowlanych. Łodzianki bardzo dobrze serwowały, a w ataku skutecznością popisywała się Oliwia Jaroń. Po asie serwisowym Amelii Dombrowskiej było 10:5. Poznanianki odpowiedziały niespotykaną serią punktów przy zagrywce Zofii Sobanty doprowadzając najpierw do remisu po 11, a kończąc ją przy prowadzeniu 11:19. To przesądziło o losach pierwszego seta. W kolejnej odsłonie poznanianki utrzymały poziom gry. Na początku drugiego seta wypracowały sobie spore prowadzenie, które towarzyszyło im do końca. Siatkarkom z Łodzi, mimo starań, trudno było kończyć ataki. Energetyk stawiał szczelne bloki i sprytnie przebijał się przez dłonie przeciwniczek. Na boisku dobrze pokazały się Zofia Sobanty i Wirgina Mulka. Set zakończył błąd serwisowy zawodniczki Budowlanych Łódź, Natalii Borkowskiej. Zespół Enea Energetyk Poznań zwyciężył 25:11. W całym meczu było już 0:2. Początek trzeciego seta początkowo przebiegał punkt za punkt. Dobra seria Zagrywek Natalii Borkowskiej sprawiła, że łodzianki zaczęły wyprzedzać swoje rywalki. Przy utrzymanej zagrywce wspomnianej środkowej doprowadziły do wyniku 12:7. Ekipa z Poznania starała się wrócić na dobre tory, jednak wciąż odstawały o pięć punktów. Przy stanie 20:16 trener Michał Dudek poprosił o czas dla swoich zawodniczek. To jednak nie przyniosło pożądanych skuteków. Błąd dotknięcia siatki Rozalii Moszyńskiej dał łodziankom piłkę setową i szansę na dalszą walkę w meczu. Siatkarki wykorzystały okazję.Trzeci set zakończył się 25:21. Ostatnia partia spotkania to powrót dobrej gry poznanianek. Na zdobycie pierwszego punktu pozwoliły rywalkom dopiero przy stanie 0:4. Zagrywką popisała się Agata Milewska. Później zawodniczki MUKS LO47 Budowlani Łódź zaczęły odrabiać straty. Mimo to dobra dyspozycja podopiecznych trenera Michała Dudka pozwoliła im kontrolować grę. Po drugiej stronie siatki panowała nieco napięta atmosfera. Wielkopolanki zachowały spokój do końca. Zwycięski punkt zdobyła Agata Milewska.

Grupa B, TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec - #VolleyWrocław 3:1 (25:20, 28:30, 25:13, 25:19)

MVP: Daria Dopieralska

W ostatnim meczu drugiego dnia rozgrywek na boisku zaprezentowały się drużyny, które na swoim koncie mają już po jednej porażce. Pierwszy set rozpoczął się nieznaczną przewagą #VolleyWrocław. Jednak ilekroć siatkarski wyprzedzały rywalki, te deptały im po piętach. Mniej więcej w połowie seta sytuacja zaczęła się odwracać. Duży swój udział miała Oliwia Caputa, która dobrze pokazała się zarówno podczas zagrywki, jak i w ataku. Żywiec objął prowadzenie i stale je powiększał. Kilkupunktowe serie pod koniec tej partii sprawiły, że po zagrywce Igi Winiarskiej, zespół ze Śląska miał piłkę setową, 24:19. Mecz zakończył się wynikiem 25:20. Po zmianie stron, początkowo, wydawało się, że historia się powtórzy. Jednak ten set przyniósł zdecydowanie więcej emocji. Wrocław kontrolował grę. Przy wyniku 13:20 trener SMSu wziął czas. Wtedy nastąpił niesamowity zwrot. Żywczanki zdobywały punkt za punktem, aż do wyrównania wyniku. Pod koniec zabrakło im koncentracji i to Wrocław wyszedł na 0:2 w setach. Zwycięski as należał do Karoliny Nowak. W trzeciej odsłonie Żywiec otrząsnął się i zdominował tą partię meczu. Zespół zdobywał po trzy, cztery punkty z rzędu, by w rezultacie pokonać #VolleyWrocław do 13. Decydujący okazał się czwarty set. Oglądaliśmy świetny występ środkowej Darii Dopieralskiej, która skutecznie wspomagała zespół w bloku.Trenerzy na zmianę wykorzystywali przysługujące im przerwy. Zauważalnie lepiej prezentował się zespół TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec i to on sięgnął po zwycięstwo w tym meczu.

Harmonogram i wyniki mistrzostw Polski juniorek

wtorek 5 marca
GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – UKS SMS Police 3:0 (25:18, 26,24, 25:18)
SMS Solna Wieliczka – LTS Legionovia Legionowo 1:3 (18:25, 23:25, 25:20 22:25)
TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec – MUKS LO 47 Budowlani Łódź 1:3 (20:25, 18:25, 25:19, 16:25)
#VolleyWrocław – Enea Energetyk Poznań 0:3 (12:25, 15:25, 20:25)

Relacje z meczów wtorkowych tutaj

środa 6 marca
UKS SMS Police – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (14:25, 24:26, 10:25)
GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – SMS Solna Wieliczka 3:0 (25:13, 25:13, 26:24)
MUKS LO47 Budowlani Łódź – Enea Energetyk Poznań 1:3 (15:25, 11:25, 25:21, 21:25)
TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec - #VolleyWrocław 3:1 (25:20, 28:30, 25:13, 25:19)