MP Juniorów Bartoszyce 2024 - dzień 2

SiatkówkaRozgrywki krajoweMłodzieżowe Mistrzostwa Polski

Anna Daniluk

06 mar 2024

W Bartoszycach rozpoczął się drugi dzień MP Juniorów. Sponsorem turnieju i patronem siatkówki młodzieżowej w Polsce jest Grupa ORLEN.

Dzień otwierający czempionat ze zwycięstwami zakończyli: KS Metro Family Warszawa, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki (Grupa A) oraz Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa i Trefl Gdańsk.

Zachęcamy do stosowania w mediach społecznościowych oficjalnego hasztaga: #MPJunior

Grupa A: KS Metro Family Warszawa – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:17, 28:26, 20:25, 26:24), MVP: Jan Kuciński

Drugi dzień zmagań rozpoczął mecz KS Metro Family Warszawa – Lechia Tomaszów Mazowiecki. W secie otwierającym warszawianie zagrali z imponującą skutecznością w ataku, wynoszącą ponad 70%. W połowie drugiej partii do gry podłączyła się Lechia, która zmniejszyła kilku punktową przewagę rywali i doprowadziła do wyrównanej końcówki. Ponownie lepsi okazali się jednak siatkarze ze stolicy, którzy prowadzili już 2:0. Trzeci set od początku bardzo mocno rozpoczęli zawodnicy Tomaszowa i choć Metro nieco zniwelowało stratę, finalnie i tak ta odsłona padła łupem tomaszowian. Czwarta partia była najbardziej wyrównana, a rozstrzygnął ją as serwisowy Wiktora Nowaka. Nagroda MVP trafiła do Jana Kucińskiego.

Statystyki meczowe: 05_WAW_TOM_MAZ.pdf

Grupa A: Enea Energetyk Poznań  - SMS Sparta AGH Kraków 3:0 (25:18, 25:18, 26:24), MVP: Alan Okoń

W drugim meczu Enea Energetyk Poznań pokonała w trzech setach SMS Spartę AGH Kraków. Dwie pierwsze odsłony przebiegały pod dyktando poznanian, którzy prezentowali o wiele lepszą jakość w ataku, niż zawodnicy z Małopolski. Dodatkowo w drugiej partii spisywali się rewelacyjnie w bloku (7 punktów), dzięki czemu po raz kolejny w tym meczu wygrali wysoko – 25:18. W ostatnim secie krakowianie poprawili swoją grę ofensywną, co natychmiast przyniosło efekt – w Bartoszycach oglądaliśmy bardzo ciekawe wymiany, które rozstrzygnęła dopiero gra na przewagi. MVP spotkania trafiło do Alana Okonia, zdobywcy 18 punktów w całym spotkaniu.

Statystyki meczowe: 06_POZ_KRK.pdf

Grupa B: Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Trefl Gdańsk 2:3 (19:25, 22:25, 25:17, 25:19, 6:15), MVP: Jakub Potempa

Zdecydowanie najciekawszym meczem tego dnia było starcie Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowy z Treflem Gdańsk. Gdańszczanie od początku turnieju prezentowali bardzo wysoką formę, co potwierdzili w dwóch pierwszych odsłonach, które wygrali do 19 i 22. W końcówce drugiej partii częstochowianie zaczęli doskakiwać do poziomu przeciwników, głównie za sprawą poprawy w ofensywie i skutecznej gry w bloku, którą udało się im utrzymać również w trzeciej partii. Ta część meczu należała do AZSu, który aż pięć razy zatrzymał siatkarzy Trefla blokiem. W czwartym secie byliśmy świadkami bardzo intensywnych wymian i ofiarnej gry w obronie po obu stronach siatki. Chociaż Eco-Team od pierwszych piłek zbudował sobie wysoką przewagę, to zawodnicy Trefla Gdańsk zanotowali kilka serii punktowych, które mimo, że nie odmieniły losów tej partii, to przełożyły się na kolejną odsłonę. Rozpędzeni gdańszczanie zdominowali częstochowian w tie-breaku, nie popełniając w ataku żadnego błędu i notując w tym elemencie ponad 60-procentową skuteczność. MVP wybrano Jakuba Potempę, który zakończył mecz z 16 punktami i 75% w ofensywie.

Statystyki meczowe: 07_GDA_CZE.pdf

Grupa B: Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel SA – TAURON Gwardia Wrocław 3:1 (17:25, 25:16, 25:14, 25:16), MVP: Wojciech Dudzik

Ze swoimi problemami od początku turnieju zmagał się AT Jastrzębski Węgiel, który przegrał na otwarcie z Częstochową. Poraża na koncie praktycznie pozbawiła Ślązaków marginesu błędu. Presja zaczęła znajdować swoje odzwierciedlenie w wyniku, kiedy to podopieczni Dariusza Luksa przegrali pierwszy set środowego starcia z TAURON Gwardią Wrocław, przy zaledwie 30-procentowej skuteczności w ataku. Zimny prysznic zmusił jastrzębian do zmian, a te przyniosły efekt. Dobra gra w bloku i polu serwisowym pozwoliła im gładko wygrać tak drugą, jak i trzecią partię. Czwarty set w dalszym ciągu należał do Akademii Talentów, w której szeregach bardzo dobrze spisywał się Wojciech Dudzik, nagrodzony z resztą statuetką MVP.

Statystyki meczowe: 08_JSW_WRO.pdf

Harmonogram i wyniki MP Juniorów - Bartoszyce 2024:

5 marca (wtorek):

Enea Energetyk Poznań – KS Metro Family Warszawa 2:3 (20:25, 23:25, 25:22, 25:22, 9:15), MVP: Miłosz Stachowski
SMS Sparta AGH Kraków  –  KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (26:28, 26:24, 22:25, 25:17, 8:15), MVP: Jakub Kubacki
Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel SA – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 0:3 (29:31, 23:25, 22:25), MVP: Artur Brzostowicz
TAURON Gwardia Wrocław – Trefl Gdańsk SA 0:3 (22:25, 34:36, 22:25), MVP: Wojciech Więcławski

6 marca (środa):

KS Metro Family Warszawa – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:17, 28:26, 20:25, 26:24), MVP: Jan Kuciński
Enea Energetyk Poznań  - SMS Sparta AGH Kraków 3:0 (25:18, 25:18, 26:24), MVP: Alan Okoń
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Trefl Gdańsk 2:3 (19:25, 22:25, 25:17, 25:19, 6:15), MVP: Jakub Potempa
Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel SA – TAURON Gwardia Wrocław 3:1 (17:25, 25:16, 25:14, 25:16), MVP: Wojciech Dudzik