Łodzianki z brązowymi medalami MP Juniorek Stężyca 2024

SiatkówkaRozgrywki krajoweMłodzieżowe Mistrzostwa Polski

Mariusz Szyszko

09 mar 2024

Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek Stężyca 2024 zdobyły siatkarki MUKS LO47 Budowlani Łódź , które bez straty seta pokonały zespół LTS Legionovii Legionowo. Patronem młodzieżowych mistrzostw Polski jest PKN ORLEN.

Wyniki, tabele, składy i statystyki są dostępne tutaj

Zapraszamy do oglądania meczów na kanale You Tube Polska Siatkówka.

Zachęcamy do stosowania w mediach społecznościowych oficjalnego hasztaga : #MPJuniorka

Mecz o brązowy medal MUKS LO47 Budowlani Łódź - LTS Legionovia Legionowo 3:0 (25:22, 25:21, 25:20)

MVP: Nadia Siuda

Spotkanie o brązowy medal lepiej rozpoczęły siatkarki z Legionowa, które dzięki dobremu blokowi i kilku kontratakom wyszły na prowadzenie 2:8. Łodzianki uporządkowały grę w ataku i bloku doprowadzając do wyniku 10:13. Legionowianki zaczęły popełniać błędy w ataku i po chwili był remis po 13, łodzianki nie wytrzymały presji zagrywki przeciwniczek i było 14:17. W końcówce doszło do wyrównania, a o końcowym sukcesie łodzianek przesądził skuteczny atak Zofii Brzozy. Po zmianie stron wahania formy siatkarek nie ustały, Oba zespoły na zmianę zdobywały i traciły punkty seriami. Nie można za to było odmówić im waleczności i chęci. Przy wyniku 9:5 trener Legionovii Jakub Miecznikowski poprosił o przerwę. Przewaga łodzianek utrzymywała się, po ataku zza trzech metrów Zofii Brzozy i asie serwisowym Oliwii Jaroń było 17:11. I ponownie doszło do zwrotu akcji, siatkarki z Legionowa doprowadziły do remisu po 19. Ostatnie słowo należało jednak do siatkarek Budowlanych. W trzecim secie trener Legionovii przemeblował skład, ale nie wpłynęło to na przebieg spotkania. Łodzianki pilnowały przewagi i pewnie zmierzały do celu mając w składzie dwie liderki: Oliwię Jaroń i Zofię Brzozę. Grą łodzianek świetnie kierowała nagrodzona tytułem MVP spotkania rozgrywajaca Nadia Siuda.

Harmonogram i wyniki mistrzostw Polski juniorek

wtorek 5 marca
GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – UKS SMS Police 3:0 (25:18, 26,24, 25:18)
SMS Solna Wieliczka – LTS Legionovia Legionowo 1:3 (18:25, 23:25, 25:20 22:25)
TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec – MUKS LO 47 Budowlani Łódź 1:3 (20:25, 18:25, 25:19, 16:25)
#VolleyWrocław – Enea Energetyk Poznań 0:3 (12:25, 15:25, 20:25)

Relacje z meczów wtorkowych tutaj

środa 6 marca
UKS SMS Police – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (14:25, 24:26, 10:25)
GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – SMS Solna Wieliczka 3:0 (25:13, 25:13, 26:24)
MUKS LO47 Budowlani Łódź – Enea Energetyk Poznań 1:3 (15:25, 11:25, 25:21, 21:25)
TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec - #VolleyWrocław 3:1 (25:20, 28:30, 25:13, 25:19)

Relacje z meczów środowych tutaj

czwartek 7 marca
SMS Solna Wieliczka – UKS SMS Police 3:0 (25:22, 25:19, 25:20)
LTS Legionovia Legionowo – GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 0:3 (19:25, 20:25, 30:32)
#VolleyWrocław – MUKS LO47 Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 17:25, 17:25)
Enea Energetyk Poznań – TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec 3:0 (25:12, 25:17, 25:18)

Relacje z meczów czwartkowych tutaj

piątek 8 marca
O 7 miejsce: UKS SMS Police - #VolleyWrocław 0:3 (23:25 19:25, 10:25)
O 5 miejsce: SMS Solna Wieliczka – TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec 3:1 (25:23, 24:26, 26:24, 25:13)
Półfinał: GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - MUKS LO47 Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:14, 25:14)
Półfinał LTS Legionovia Legionowo - Enea Energetyk Poznań 0:3 (21:25, 22:25, 19:25)

Relacje z meczów piątkowych tutaj

sobota 9 marca

Mecz o brązowy medal MUKS LO47 Budowlani Łódź - LTS Legionovia Legionowo 3:0 (25:22, 25:21, 25:20)

13:30 finał GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - Enea Energetyk Poznań

Po zakończeniu meczu finałowego ceremonia zakończenia mistrzostw.