BPT Elite16 Tepic: Bryl/Łosiak ze zwycięstwem i awansem

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorzy

Martyna Szydłowska

19 kwi 2024

W czwartek Michał Bryl i Bartosz Łosiak nie zdołali wykorzystać swoich szans w pierwszych meczach grupowych Beach Pro Tour Elite16 w Tepic, jednak w piątek wrócili na boisko z pełną motywacją i w spotkaniu o utrzymanie w grze pokonali w bardzo dobrym stylu włoską parę Ranghieri/Carambula. Biało-Czerwoni o awans do ćwierćfinałów zawalczą w Rundzie 12.

Bryl/Łosiak - Ranghieri/Carambula 2:0 (26:24; 21:15)

Alex Ranghieri i Adrian Carambula podobnie jak Polacy w pierwszym dniu zmagań ponieśli dwie porażki - na dodatek przegrywając z rywalami w dokładnie takim samym stosunku setów. Blok i szczęśliwy as serwisowy Ranghieriego wysunęły Włochów na prowadzenie 5-2. Polacy krok po kroku niwelowali straty. Punktowe bloki zapisywał na swoim koncie Michał Bryl i ostatecznie nasza para doprowadziła do remisu 10-10. Gra toczyła się punkt za punkt, ale w decydującej fazie partii otwarcia kolejny as serwisowy Ranghieriego dał Włochom minimalne prowadzenie (17-15). Biało-Czerwoni mijając blok Ranghieriego wyrównali 18-18 i choć rywale jako pierwsi mieli piłkę setową, ta została wybroniona świetnym atakiem Łosiaka. Rozpoczęła się walka na przewagi i obie pary miały swoje szanse na zamknięcie tego seta i w walce o to prezentowały imponujące zagrania. Ostatecznie trzeci w tym secie blok Michała Bryla zamknął tę partię na korzyść naszych zawodników 26-24.

Drugi set również rozpoczął się lepiej dla rywali, którzy przy skyballach Carambuli wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie 6-3. Tym razem Biało-Czerwoni szybciej doprowadzili do wyrównania (7-7) po asie serwisowym Bartosza Łosiaka. Pierwszy punkt z zagrywki i kolejny blok zapisał na swoim koncie Michał Bryl, dzięki czemu Polacy przejęli inicjatywę i wyszli na prowadzenie 13-9. Nasi reprezentanci coraz pewniej poczynali sobie na boisku, powiększając przewagę do pięciu oczek (16-11). Chociaż Carambula ponownie próbował swoich "sztuczek" serwując skyballe (17-14), Biało-Czerwoni powstrzymali próby zawodników Italii i twardą walką wywalczyli zwycięstwo i awans do kolejnej fazy. Ostatni punkt należał do Michała Bryla, który zablokował Carambule.

Michał Bryl zakończył spotkanie z bilansem 20 punktów - 13 zwycięskich ataków, 6 bloków i 1 as serwisowy. Z kolei Bartosz Łosiak zgromadził 16 punktów - 14 ataków i 2 punkty z zagrywki.

Beach Pro Tour Elite16 Tepic - harmonogram i wyniki Polaków

Środa (17 kwietnia)
Kwalifikacje
Czwartek (18 kwietnia)
Faza grupowa
Bryl/Łosiak - George/Andre 0:2 (26:28, 15:21)
Piątek (19 kwietnia)
Perusic/Schweiner - Bryl/Łosiak 2:1 (19:21, 21:15, 15:13)
Bryl/Łosiak - Ranghieri/Carambula 2:0 (26:24, 21:15)
Sobota (20 kwietnia)
Play-off
Ćwierćfinały
Niedziela (21 kwietnia)
Półfinały
Mecze medalowe

Więcej informacji, w tym wszystkie wyniki, można znaleźć na stronie turnieju TUTAJ. Wszystkie mecze turnieju można oglądać na volleyballworld.tv, a mecze Polaków w turnieju głównym są transmitowane na antenach Polsat Sport.