BPT Elite16 Tepic: Bryl/Łosiak w ćwierćfinale

Siatkówka plażowaReprezentacjeSeniorzy

Martyna Szydłowska

20 kwi 2024

Michał Bryl i Bartosz Łosiak kontynuowali w piątek swoją zwycięską serię. Po zwycięstwie w ostatnim meczu grupowym Polacy w barażach o ćwierćfinał pokonali amerykańską parę Partain/Benesh. W sobotnim ćwierćfinale Beach Pro Tour Elite16 w Tepic zagrają ze Szwedami Davidem Ahmanem i Jonathanem Hellvigiem.

Bryl/Łosiak - Partain/Benesh 2:0 (21:17, 21:18)

Spotkanie, którego stawką był awans do najlepszej ósemki rozpoczeło się od wymian punkt za punkt. Świetnie dysponowani Polacy jako pierwsi odskoczyli na dwa punkty (8-6) po ataku Bartosza Łosiaka. Twarda walka toczyła się o każdy punkt, jednak Biało-Czerwoni nie tylko utrzymywali się na prowadzeniu, ale i powiększali (13-9; 16-11), pewnie zmierzając po zwycięstwo w partii otwarcia. Atak po skosie Bartosza Łosiaka zamknął set 21017.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Biało-Czerwonych 2-0 po asie serwisowym Łosiaka. Amerykanie na chwilę zdołali wyrównać (5-5), ale nasza para szybko odzyskała prowadzenie, a Michał Bryl uruchomił swoją potężną broń - blok (4 punkty w tym elemencie w tym secie). Polacy utrzymywali się na dwu-trzypunktowym prowadzeniu (10-8; 15-12), mimo naporu rywali. Chociaż w decydującej fazie seta Polacy prowadzili 18-15, Amerykanie nie składali broni. Pierwsze piłki meczowe nasza para miała przy stanie 20-17, chociaż atakiem Partaina rywale obronili pierwszą z nich, atak Bartosza Łosiaka zamknął cały mecz 21-18.

Michał Bryl zdobył w tym spotkaniu 20 punktów (16 ataków, 4 bloki), a Bartosz Łosiak 17 (15 ataków, 2 asy).

25438a

Beach Pro Tour Elite16 Tepic - harmonogram i wyniki Polaków

Środa (17 kwietnia)
Kwalifikacje
Czwartek (18 kwietnia)
Faza grupowa
Bryl/Łosiak - George/Andre 0:2 (26:28, 15:21)
Piątek (19 kwietnia)
Perusic/Schweiner - Bryl/Łosiak 2:1 (19:21, 21:15, 15:13)
Bryl/Łosiak - Ranghieri/Carambula 2:0 (26:24, 21:15)
Sobota (20 kwietnia)
Play-off
Ćwierćfinały
0:00 Ahman/Hellvig - Bryl/Łosiak (Polsat Sport News)
Półfinały
Niedziela (21 kwietnia)
Mecze medalowe

Więcej informacji, w tym wszystkie wyniki, można znaleźć na stronie turnieju TUTAJ. Wszystkie mecze turnieju można oglądać na volleyballworld.tv, a mecze Polaków w turnieju głównym są transmitowane na antenach Polsat Sport.