MP Juniorów Młodszych – Kętrzyn 2024: dzień 2

SiatkówkaRozgrywki krajoweMłodzieżowe Mistrzostwa Polski

Anna Daniluk

25 kwi 2024

W Kętrzynie trwają mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Patronem wydarzenia jest Grupa ORLEN.

Drugiego dnia turnieju zwycięstwa odniosły: AT Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk, AKS Rzeszów i UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Jastrzębianie, rzeszowianie i siatkarze MOSu, dzięki dwóm wygranym, są już pewni awansu do najlepszej czwórki.

Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

Zachęcamy do stosowania w mediach społecznościowych oficjalnego hasztaga: #MPJuniorMłodszy

GRUPA A: AT Jastrzębski Węgiel – Enea Energetyk Poznań 3:1 (20:25, 25:18, 25:19, 25:22), MVP: Michał Kiersnowski

Czwartkowe zmagania otworzył mecz AT Jastrzębskiego Węgla i Enei Energetyka Poznań. Obie drużyny miały już jedno zwycięstwo na koncie. Spotkanie lepiej rozpoczęli poznanianie, którzy korzystali z błędów rywali, jednocześnie prezentując bardzo solidną siatkówkę. W drugiej odsłonie to jastrzębianie kontrolowali grę i z ogromną czujnością pilnowali w bloku swoich przeciwników. Dodatkowo punktowali w polu serwisowym, co również pomogło w wysokiej wygranej. Trzeci set miał niemal identyczny przebieg – Ślązacy szybko wyszli na prowadzenie i utrzymali wszystkie swoje atuty, dzięki czemu nie pozwolili sobie na roztrwonienie wysokiej przewagi. Czwarta partia była ostatnim dzwonkiem dla Energetyka, który rozpoczął ją z dużym impetem. W dalszej części tej odsłony siatkarze AT Jastrzębski Węgiel wskoczyli jednak na swój stały poziom i tym samym zamknęli spotkanie, notując drugie zwycięstwo w turnieju. Ta wygrana sprawiła, że  Ślązacy mogą być pewni awansu do „czwórki” jeszcze na dzień przed zakończeniem zmagań grupowych. MVP meczu trafiło do Michała Kiersnowskiego, który zdobył łącznie 24 punkty.

Statystyki meczowe: AT_JW_-_Energetyk_Poznań.pdf

GRUPA A: Trefl Gdańsk – KS Metro Warszawa 3:0 (25:19, 25:16, 25:14), MVP: Filip Falkowski

Drugi mecz dnia, pomiędzy Treflem Gdańsk a KS Metro Family Warszawa, był jednostronną potyczką. Gdańszczanie od początku do końca zagrali bardzo dobre spotkanie, utrzymując we wszystkich trzech setach wysoką skuteczność w ataku. Bardzo dobrze spisywał się rozgrywający Trefla – Filip Falkowski – który z dużym wyczuciem rozdzielał piłki pomiędzy swoich kolegów. Młody siatkarz odebrał z resztą za swój występ statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu. Po drugiej stronie siatki brakowało mocnych punktów, a jedynym elementem pozostającym na poziomie zbliżonym do rywali był blok, którego jednak zupełnie zabrakło w drugiej partii. Średnia ataku nie przekraczająca 30-procent skutecznie uniemożliwiała wyrównanie walki, tak więc po niewiele ponad godzinie gry Trefl cieszył się z ważnego zwycięstwa w turnieju. W piątek gdańszczanie zmierzą się z Energetykiem Poznań – stawką będzie awans do strefy medalowej.

Statystyki meczowe: 2024.04.25_Trefl_Gdańsk_-_Metro_Warszawa.pdf

GRUPA B: UKS MKS MDK Warszawa – AKS Rzeszów 0:3 (18:25, 9:25, 12:25), MVP: Oskar Trawka

Sesję popołudniową otworzyło spotkanie UMKS MKS MDK Warszawy z AKSem Rzeszów. W tym starciu wyraźnie lepsi byli rzeszowianie, którzy tylko w pierwszym secie dali rywalom jakąkolwiek nadzieję. W tej odsłonie warszawianie bronili się blokiem, który jednak równie dobrze funkcjonował u rzeszowian, prezentujących bardzo kompletną siatkówkę. Ponad 60-procentowa skuteczność w ataku w drugim i trzecim secie prezentowana przez zespół z Podkarpacia, punktowe zagrywki i umiejętne zmuszenie rywali do błędów, przy jednoczesnym wystrzeganiu się pomyłek we własnej grze, musiały przynieść efekt. AKS wygrał w trzech partiach i tym samym zapisał na koncie drugie zwycięstwo w turnieju, które znacznie przybliżyło ich do strefy medalowej. MVP trafiło do Oskara Trawki, który zdobył 18 punktów, przy imponującej 76-procentowej skuteczności w ataku.

Statystyki meczowe: MDK_Wawa_-_AKS_Rzeszów.pdf

GRUPA B:  UMKS MOS Wola Warszawa – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:2 (25:17, 21:25, 14:25, 26:24, 16:14), MVP: Wiktor Raczyński

W ostatnim meczu dnia UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie zmierzyła się z Eco-Team AZS Stoelzle Częstochową. W pierwszym secie prym wiedli warszawianie, którzy skończyli 12 z 19 ataków, posłali 3 punktowe zagrywki i czterokrotnie zatrzymali rywali blokiem. Dzięki temu z łatwością wygrali pierwszą odsłonę, choć swoistym złym prognostykiem mogły być nękające warszawian błędy. Zgodnie z przypuszczeniami, siatkarze ze stolicy nie byli w stanie utrzymać tak wysokich statystyk w kolejnej partii, oddając w końcówce pole rywalom, którzy wykorzystali szansę i wyrównali stan spotkania. W trzecim secie częstochowian niosła euforia po przełamaniu rywala, a ponad 70-procentowa skuteczność w ofensywie całego zespołu nie stwarzała warszawianom zbyt wielu szans. Wygrana 25:14 najlepiej to potwierdzała. Czwartą odsłonę zdeterminowały świetne zagrywki Jakuba Gołąbka, który w serii sześciu zagrywek, posłał trzy asy (10:2). Ten niespodziewany ostrzał obudził siatkarzy MOSu, którzy natychmiast wzięli się za odrabianie strat. Ogromna cierpliwość opłaciła się – warszawianie odrobili stratę i podłączyli się do gry. Po emocjonujące końcówce, granej na przewagi, jasne stało się, że zwycięzcę wyłoni tie-break. Dodatkowy set obfitował w emocje. Kiedy wydawało się, że Częstochowa jest zaledwie o krok od wygrania (13:10), MOS przy zagrywkach Aleksandra Flisikowskiego, odrobił stratę, a chwilę później cieszył się z awansu do strefy finałowej.

Statystyki meczowe: MOS_-_Czestochowa.pdf

Harmonogram MP Juniorów Młodszych – Kętrzyn 2024:

24 kwietnia (środa)

Trefl Gdańsk – AT Jastrzębski Węgiel 2:3 (27:25, 19:25, 17:25, 25:16, 7:15), MVP: Piotr Pilarz
KS Metro Warszawa – Enea Energetyk Poznań 0:3 (20:25, 15:25, 18:25), MVP: Maksymilian Dymczyk
UMKS MOS Wola Warszawa – UKS MKS MDK Warszawa 3:2 (26:28, 25:20, 25:20, 23:25, 15:12), MVP: Dawid Banasiak
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – AKS Rzeszów 1:3 (25:22, 28:30, 23:25, 12:25), MVP: Maksymilian Łysoń

25 kwietnia (czwartek)

AT Jastrzębski Węgiel – Enea Energetyk Poznań 3:1 (20:25, 25:18, 25:19, 25:22), MVP: Michał Kiersnowski
Trefl Gdańsk – KS Metro Warszawa 3:0 (25:19, 25:16, 25:14), MVP: Filip Falkowski
UKS MKS MDK Warszawa – AKS Rzeszów 0:3 (18:25, 9:25, 12:25), MVP: Oskar Trawka
UMKS MOS Wola Warszawa – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:2 (25:17, 21:25, 14:25, 26:24, 16:14), MVP: Wiktor Raczyński