MP Juniorów Młodszych - Kętrzyn 2024: dzień 3

SiatkówkaRozgrywki krajoweMłodzieżowe Mistrzostwa Polski

Udostępnij

Udostępnij wpis na: TwitterUdostępnij wpis na: FacebookUdostępnij wpis na: LinkedIn

Data publikacji

26 kwi 2024

W piątek poznaliśy ostatniego półfinalistę mistrzostw Polski juniorów młodszych, które w tym roku goszczą w Kętrzynie. Patronem turnieju jest Grupa ORLEN.

W czwartek miejsca w najlepszej czwórce zagwarantowały sobie: AT Jastrzębski Węgiel, AKS Rzeszów i UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie, która w niezwykle zaciętym meczu pokonała Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

Centralnym punktem 3.dnia zmagań był mecz Enei Energetyka Poznań i Trefla Gdańsk, rozstrzygający o tym, która z drużyn uzupełni grono półfinalistów.

Zachęcamy do stosowania w mediach społecznościowych oficjalnego hasztaga: #MPJuniorMłodszy

GRUPA A: KS Metro Warszawa – AT Jastrzębski Węgiel 3:2 (22:25, 25:14, 20:25, 25:23, 16:14), MVP: Filip Hermanowicz

Dzień rozpoczął mecz pomiędzy KS Metro Family Warszawa a Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel. Jastrzębianie byli już pewni gry w półfinałach, a wygrana w tym spotkaniu mogła zagwarantować im pierwsze miejsce w grupie. Warszawianie natomiast cały czas szukali pierwszego zwycięstwa w turnieju. Już początek spotkania zwiastował bardzo ciekawe starcie. Mimo, że w pewnym momencie Ślązacy odskoczyli na kilka punktów, siatkarze ze stolicy znacznie zmniejszyli stratę, ostatecznie przegrywając 22:25. W drugiej partii oglądaliśmy koncertową grę w bloku Metra, która przyniosła siatkarzom z Warszawy aż osiem bezpośrednich punktów i w następstwie doprowadziła do remisu w spotkaniu. Trzeci set znów należał do Jastrzębskiego Węgla, którego zawodnicy, podrażnieni poprzednią odsłoną, zagrali z bardzo dobrą skutecznością w ataku. Czwarta partia tym razem padła łupem siatkarzy Metra, którzy znów sięgnęli po swój największy atut – blok. Tie-break był najlepszym podsumowaniem całego meczu. Choć warszawianie w pewnym momencie wysoko prowadzili, ich rywale byli w stanie odrobić stratę i dali sygnał do naprawdę wyrównanej gry. Prowadzenie przechodziło z jednej drużyny na drugą, jednak dwie ostatnie akcje zapisały się na koncie zawodników ze stolicy, którzy sięgnęli po pierwszą wygraną w czempionacie. MVP trafiło do Filipa Hermanowicza, który zdobył łącznie 11 punktów, w tym aż 6 blokiem.

Statystyki meczowe: 2024.04.26_Metro_Warszawa_-_AT_JW.pdf

GRUPA A: Enea Energetyk Poznań – Trefl Gdańsk 1:3 (23:25, 25:14, 20:25, 16:25), MVP: Marcel Schadach

Starcie Enei Energetyka Poznań i Trefla Gdańsk było najbardziej wyczekiwanym meczem dnia. W tym meczu zwycięzca zgarniał pełną pulę – awans do półfinałów. Pierwszy set mógł zaspokoić apetyty kibiców, a obie drużyny prezentowały wysoki poziom. Poznanianie grali bardzo dobrze w ataku (70%), jednak dwie skuteczne akcje Trefla, zwieńczone najpierw skutecznym atakiem Maksymiliana Durskiego, a potem Igora Nurkiewicza, pozwoliły gdańszczanom wyrwać się z niebezpiecznego klinczu i w newralgicznym momencie odskoczyć na dwa punkty (23:21). Mimo, że Energetyk nie składał broni, to końcówka należała do Pomorzan, którzy objęli prowadzenie na otwarcie. W drugiej odsłonie poznanianom udało się z neutralizować atak rywali, głównie dzięki dobrej grze w bloku i presji w polu serwisowym, doprowadzając do remisu. W trzecim secie wyraźnie lepsi byli siatkarze Trefla, którzy od początku do końca utrzymali wysoką przewagę. Podobny przebieg miała czwarta partia, w której zespół z Pomorza utrzymał dobrą dyspozycję, nie pozwalając sobie na chwilę rozproszenia. Udany atak Durkiewicza był przysłowiową „kropką nad i”. Jasne stało się, że ostatnie miejsce w najlepszej czwórce zgarnął Trefl Gdańsk.  Nagroda MVP trafiła do Marcela Schadacha, który bardzo dobrze radził sobie z zagrywkami rywali i z dużą dokładnością dogrywał piłki do rozgrywającego.

Statystyki meczowe: 2024.04.26_Trefl_Gdańsk_-_Energetyk_Poznań.pdf

GRUPA B: Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – UKS MKS MDK Warszawa 3:1 (27:25, 25:19, 18:25, 25:20), MVP: Jakub Tyszkiewicz

Sesję popołudniową otworzył mecz Eco-Team AZS Częstochowy z UMKS MKS MDK Warszawą. Pierwsza partia niespodziewanie przyniosła kibicom wiele emocji – choć zdawało się, że częstochowianie mają tę odsłonę pod pełną kontrolą, to w końcówce warszawianom udało się odrobić stratę, a my oglądaliśmy grę na przewagi. Drugi set należał do zespołu spod Jasnej Góry, którego siatkarze prezentowali się bardzo dobrze w ofensywie, nie dając rywalom szans na nawiązanie walki. Zawodnicy ze stolicy wyciągnęli wnioski – trzeci set wyglądał o wiele lepiej w ich wykonaniu, co pozwoliło warszawianom na przedłużenie ich szans w spotkaniu. Ostatni cios nadszedł jednak w secie numer 4, w którym oglądaliśmy imponujące bloki po obu stronach siatki. Finalnie triumfowali gracze AZSu, którzy jutro powalczą o miejsce 5. MVP wybrano Jakuba Tyszkiewicza, który w całym meczu zdobył aż 22 punkty.

Statystyki meczowe: 2024.04.26_Częstochowa_-_MDK.pdf

GRUPA B: AKS Rzeszów – UMKS MOS Wola Warszawa 3:0 (25:19, 25:20, 25:10), MVP: Piotr Skórski

Ostatni mecz dnia przesądzał o kolejności w grupie, a o pierwsze miejsce biły się AKS Rzeszów i UMKS MOS Wola Warszawa. Warszawianie zdecydowali się zmienić skład względem poprzednich meczów, natomiast rzeszowianie od początku do końca meczu grali bardzo dobrą siatkówkę, choć nie ustrzegli się własnych błędów. Największą przewagę względem rywali widzieliśmy w ataku (60% do 29%) i bloku (16 do 2). Spotkanie rozstrzygnęło się w trzech setach. Nagroda MVP trafiła do Piotra Skórskiego, który umiejętnie kierował grą podkarpackiego zespołu.

Statystyki meczowe: 2024.04.26_AKS_Rzeszów_-_MOS_Wola.pdf

Harmonogram MP Juniorów Młodszych – Kętrzyn 2024:

24 kwietnia (środa)

Trefl Gdańsk – AT Jastrzębski Węgiel 2:3 (27:25, 19:25, 17:25, 25:16, 7:15), MVP: Piotr Pilarz
KS Metro Warszawa – Enea Energetyk Poznań 0:3 (20:25, 15:25, 18:25), MVP: Maksymilian Dymczyk
UMKS MOS Wola Warszawa – UKS MKS MDK Warszawa 3:2 (26:28, 25:20, 25:20, 23:25, 15:12), MVP: Dawid Banasiak
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – AKS Rzeszów 1:3 (25:22, 28:30, 23:25, 12:25), MVP: Maksymilian Łysoń

25 kwietnia (czwartek)

AT Jastrzębski Węgiel – Enea Energetyk Poznań 3:1 (20:25, 25:18, 25:19, 25:22), MVP: Michał Kiersnowski
Trefl Gdańsk – KS Metro Warszawa 3:0 (25:19, 25:16, 25:14), MVP: Filip Falkowski
UKS MKS MDK Warszawa – AKS Rzeszów 0:3 (18:25, 9:25, 12:25), MVP: Oskar Trawka
UMKS MOS Wola Warszawa – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:2 (25:17, 21:25, 14:25, 26:24, 16:14), MVP: Wiktor Raczyński

26 kwietnia (piątek)

KS Metro Warszawa – AT Jastrzębski Węgiel 3:2 (22:25, 25:14, 20:25, 25:23, 16:14), MVP: Filip Hermanowicz
Enea Energetyk Poznań – Trefl Gdańsk 1:3 (23:25, 25:14, 20:25, 16:25), MVP: Marcel Schadach
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – UKS MKS MDK Warszawa 3:1 (27:25, 25:19, 18:25, 25:20), MVP: Jakub Tyszkiewicz
AKS Rzeszów – UMKS MOS Wola Warszawa 3:0 (25:19, 25:20, 25:10), MVP: Piotr Skórski

27 kwietnia (sobota)

10:00 mecz o 7.miejsce: KS Metro Family Warszawa – UMKS MKS MDK Warszawa
12:30 mecz o 5.miejsce: Enea Energetyk Poznań – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa
16:00 półfinał I: Trefl Gdańsk – UMKS MOS Wola Warszawa
18:30 półfinał II: AKS Rzeszów – AT Jastrzębski Węgiel